Спецоперація з повернення «вишок Бойка» зайняла два тижні - ГУР
Спецоперація з повернення під контроль України "вишок Бойка" неподалік окупованого Криму зайняла по часу два тижні.
Про це сказав командир групи ПЗРК спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони "Артан" Олександр (позивний "Лютий") в інтерв'ю РБК-Україна, передає Укрінформ.
"Урешті-решт ця операція зайняла в сумі близько двох тижнів", – зазначив він.
За словами "Лютого", під час спецоперації на "вишках Бойка" він відпрацьовував з ПЗРК і з катера. "І зі своїм другим номером працював потім з самої "вишки" – це тоді, коли була операція з порятунку Конана. Тоді ми попередньо збили два Су-30, хоча це ще не підтверджена інформація", - розповів представник ГУР.
Він пояснив, що зазвичай завдання групи ПЗРК під час таких операцій полягає не в тому, щоб збити якомога більше російських літаків, а в тому, щоб спрацювати на випередження і зберегти особовий склад.
"Лютий" зазначив, що росіяни використовували ці "вишки" як бази.
"Там у них були розміщені метеорологічні станції, особисті речі, озброєння, техніка, багато боєприпасів різного типу. Я так розумію, що вони їх використовували як мобільний пункт дислокації та переміщення. Фактично багато обладнання, яке було знайдено там, ми вже використовуємо проти них же", – заявив представник підрозділу ГУР "Артан".
За його словами, українські спецпризначенці вичекали зручний момент, коли росіяни відвели з "вишок" частину особового складу, а тих, хто залишився, вдалось вибити.
Він поінформував, що звільнення цих "вишок" дає більші можливості з переміщення в акваторії Чорного моря і десантування на узбережжі окупованого Криму.
Як повідомлялося, у вересні підрозділи ГУР Міноборони провели спецоперацію, внаслідок якої повернули під контроль України так звані вишки Бойка - бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі.
Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк заявила, що завдяки поверненню "вишок Бойка" Україна позбавила росіян можливостей спостерігати за надводною обстановкою.