Британська розвідка пояснила, навіщо Путіну літаки з «Кинджалами» над Чорним морем

Британська розвідка проаналізувала заяву президента РФ Володимира Путіна про застосування МіГ-31 для патрулювання Чорного моря та вважає, що ефективність «Кинджалів», якими будуть оснащені літаки, низька.

Про це в соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.

Як зазначається, 18 жовтня президент РФ Володимир Путін оголосив, що літаки-перехоплювачі МіГ-31, які є носіями балістичних ракет Х-47М2 «Кинджал», патрулюватимуть східну частину Чорного моря.

На думку британської розвідки, такий наказ був виданий Путіним після посилення морської присутності США в східному Середземномор'ї, щоб утримувати їхні судна під загрозою.

«Ця заява відповідає типовій російській риториці, розрахованій на внутрішню аудиторію, яка називає Захід агресором, а дії Росії представляє як необхідні для захисту держави», – йдеться у зведенні.

Британська розвідка вважає, що конкретна згадка Путіним ракети «Кинджал» та її можливостей майже напевно була зроблена як «стратегічне послання», аби продемонструвати, що Росія залишається здатною виробляти та використовувати нову зброю, попри війну в Україні.

Водночас «Кинджали» ще фактично перебувають на стадії експлуатаційних випробувань, а їхня ефективність в Україні досі була низькою.

«На папері він ("Кинджал" – ред.) залишається дуже потужним, здатним досягти гіперзвукових швидкостей і уникати сучасних систем протиповітряної оборони, хоча майже напевно потребує значного вдосконалення в тому, як Росія використовує його для реалізації цього потенціалу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Гуменюк назвала маніпуляцією заяву Путіна про патрулювання Чорного моря літаками з «Кинджалами»

Як повідомляв Укрінформ, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Росія використовує близько 40 аеродромів для атак по Україні, тому не обов’язково аеродром «Бельбек» буде задіяний для застосування МіГ-31.