Проєкт «Хочу жить»: у полон здалися понад 250 російських військових
Понад 250 російських військовослужбовців скористалися можливістю зберегти своє життя і відмовилися воювати проти України.
Про це заявив спікер проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко в інтерв'ю Українському Радіо.
«Понад 250 росіян уже скористалися можливістю зберегти своє життя», - сказав Матвієнко.
Він нагадав, що серед передбачених проєктом можливостей є так звана «попередня здача», коли військовослужбовець, ще перебуваючи на території Росії, заявляє, що не бажає брати участі у війні проти України і хоче здатися в полон.
«На початку проєкту до нас в основному зверталися родичі потенційних військовополонених, або потенційних мобілізованих. З відома останніх, бо самі вони боялися. Думали, що це проєкт ФСБ, яка таким чином намагається виявити в себе «неблагонадійних». Але після того, як вони поспілкувалися з нашими операторами, і впевнилися, що це проєкт - український і почули гарантії, які вони отримують при здачі в полон, то їхній інтерес до проєкту був набагато більший. Ця інформація вже йшла як сарафанне радіо між росіянами. І з часом відсоток звернень російських військовослужбовців переважив відсоток звернень їхніх родичів», - зазначив Матвієнко.
Він також додав, що «Роскомнадзор» за рік понад 260 разів за рік намагався заблокувати проєкт «Хочу жить».
«Якщо говорити про наш офіційний сайт, то «Роскомнадзор» за минулий рік понад 260 разів блокував наші сайти. Але наші спеціалісти працюють нон-стоп і створюють сайти-дзеркала, де все одно інформація є. І той, хто бажає здатися в полон, може зайти на сайт і ознайомитися з усім алгоритмом здачі в полон, а також перевагами тих, хто здається сам, а не потрапляє в полон безпосередньо під час бою», - сказав Матвієнко.
«Хочу жить» – державний проєкт України, націлений на військових РФ, котрі хочуть добровільно здатися в полон. Такі військовослужбовці можуть зайти на сайт «Хочу жить» і ознайомитися з перевагами тих, хто здається сам, а не потрапляє в полон безпосередньо під час бою. Але всі, хто здається сам, оформлюються як взяті під час бою. Це є гарантією їхньої безпеки після повернення в Росію.
Проєкт «Хочу жить» діє і для громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.