У Британії українські офіцери-психологи завершили курс контролю бойового стресу
На території Великої Британії в рамках операції «Інтерфлекс» завершили навчання офіцери-психологи і психологині за пілотним курсом груп контролю бойового стресу, який тривав п’ять тижнів.
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє у Фейсбуці.
«Українські військові на передовій стикаються з надважкими психологічними навантаженнями і стресами. Смерті, поранення, втрати побратимів та посестер, важкі обстріли – це ті реалії, які мусять бачити та переживати наші воїни на лінії фронту», - зазначили у Генштабі.
Саме тому спільними зусиллями української і британської сторони був розроблений і запроваджений курс, покликаний підготувати професіоналів, які допомагатимуть солдатам долати бойовий стрес.
Курс складається з теоретичної та практичної двотижневої фази, коли психологи тісно працюють із військовими ЗСУ, які проходять підготовку на інших курсах в рамках «Інтерфлексу».
Британські інструктори викладають українцям як ефективно працювати з військовими з психотравмами, як їх психологічно відновлювати та реабілітувати, а також як надавати першу психологічну допомогу.
Окрім того, це унікальна можливість обміну досвідом: українці розповідають британцям про реалії війни, а британці, своєю чергою, діляться досвідом роботи з ветеранами, які пройшли бойові дії та зазнавали посттравматичних стресових розладів, але за інших обставин.
Як зауважили в Генштабі, за результатами пілотного курсу сторони узгодили впродовж наступного року підготувати за цією програмою більше сотні офіцерів-психологів із бойових підрозділів.
Збройні сили України висловили вдячність Великій Британії за підтримку та допомогу.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 21 листопада інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах у більш ніж 30 країнах-партнерах завершили понад 100 тисяч українських військових.
Фото: Генеральний штаб ЗСУ