Умєров про стратегію оборонного виробництва: Шукаємо рішення, як це фінансувати
Для успішної реалізації стратегії оборонного виробництва Україна шукає рішення щодо фінансування та залучає західних партнерів.
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров у інтерв’ю Суспільному, передає Укрінформ.
«За останні роки ми отримали достатньо озброєння й військової техніки, щоб дати відсіч і звільнити майже 50% території, яка була захоплена після 24 лютого, відкрити зерновий коридор», - зазначив міністр.
За його словами, такі результати дають сигнали партнерам, що українська армія спроможна відвойовувати свої території, і амуніція або техніка повинна далі працювати на просування Сил оборони.
Водночас Умєров зауважив, що у світі бувають й інші конфлікти, які забирають ресурси західних виробництв, і країни починають конкурувати за те, щоб купити боєприпаси.
«Для цього ми розробили стратегію оборонного виробництва в нашій країні і запустили програми по оборонно-промисловому комплексу, щоб зменшити ризик щодо постачання боєприпасів, ракет та іншої номенклатури», - пояснив міністр.
Зокрема було проаналізовано, які спроможності можуть виготовлятися державним і приватним сектором для того, щоб дати замовлення українській індустрії, дати робочі місця та запустити економіку.
Посадовець додав, що також була здійснена пріоритезація, що саме потрібно, щоб вести оборонні, наступальні, стабілізаційні дії, визначено з Міністерством стратегічних галузей, як потрібне озброєння може виготовлятися, у які терміни та у якій кількості.
«Ми маємо відповіді на всі ці питання, маємо план. Зараз дивимося на фінансові можливості і, як Міністерство оборони, даємо контракти і гарантії, що будемо це купувати», - запевнив міністр.
Окрім того, він повідомив, що розроблено інструменти для спільних підприємств — іноземних і українських.
«У 2023-му ми багато чого отримали у різних категоріях: ракети, озброєння військової техніки, боєприпаси, інше — номенклатура величезна. Кожного дня ми отримуємо і віддаємо на оперативно-стратегічні угруповання з того, що вже виробляється або комплектується. Цей перелік буде зростати. Ми шукаємо рішення, як це фінансувати, залучаємо західних партнерів», - резюмував Умєров.
Як повідомляв Укрінформ, проєкт закону щодо удосконалення питань мобілізації буде зареєстровано у Верховній Раді найближчим часом.