Пісторіус пообіцяв Україні системи ППО, танки, спецтехніку та боєприпаси
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час 18-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України (формат Ramstein) оголосив плани його країни щодо постачання Україні озброєнь у 2024 році.
Їх перелік міститься на сайті Міністерства, передає Укрінформ.
У переліку - системи ППО IRIS-T SLM Infra Red Imaging System Tail Surface Launched Medium Range; зенітні танки типу Gepard; більше 80 основних бойових танків Leopard 1 A5; додаткові артилерійські системи з боєприпасами у кількості понад 230 тис.; бронетранспортери, інженерні танки та танки-мостоукладники; 450 захищених автомобілів, а також системи розмінування, дрони, радіолокаційні системи, системи розвідки тощо.
Також цього року Бундесвер планує навчити ще 10 тисяч українських військових на своїх полігонах.
Новинкою буде поставка 6 багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41з запчастинами вже з другого кварталу 2024 року та підготовка до того часу пілотів.
Пріоритетом номер один Пісторіус, який, за його словами, «був шокований серйозністю авіаударів Росії по Україні з початку року», назвав протиповітряну оборону.
Він поінформував, що з початку війни Німеччина поставила Україні системи ППО на загальну суму понад 2,2 млрд євро. Крім того, федеральний уряд разом із Францією взяв на себе відповідальність за створення нової коаліції можливостей у цій сфері. У цьому контексті міністр нагадав про координаційну конференцію в Берліні в грудні минулого року, яку спільно ініціювали Німеччина та Франція, за участю понад 20 партнерів і союзників, зокрема, Бельгії, Данії, Естонії, Великій Британії, Нідерландам, Норвегії, Польщі та Іспанії.
На додаток до своєї лідерської ролі в галузі протиповітряній обороні, Німеччина також бере участь в інших коаліціях у сфері можливостей. Це артилерія, морська безпека, розмінування, інформаційні технології та бойові броньовані машини. Також планується участь у коаліції з безпілотників.
Міністр нагадав, що в грудні Німеччина надала ще одну системи Patriot Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target з 56 керованими ракетами.
Пісторіус також зауважив, що останніми тижнями майже щодня через логістичний хаб у Польщі в Україну курсують транспорти з Німеччини.
Загалом з початку повномасштабної війни військові поставки з Німеччини склали близько 6 мільярдів євро, поінформував політик. Попередні зобов’язання становлять близько п’яти мільярдів євро до 2028 року. У 2024 році кошти на подальшу військову підтримку України збільшаться майже вдвічі – приблизно до 7,5 мільярдів євро.