Селезньов - про підсумки «Рамштайну»: Конкретики небагато, але чимало обнадійливих заяв
За підсумками 18-го «Рамштайну» Україна почула не так багато конкретики, але було чимало обнадійливих заяв.
Таку думку в інтерв'ю Українському радіо висловив полковник запасу ВМС ЗСУ Владислав Селезньов, передає Укрінформ.
«Багато позицій, які обговорювалися, залишаться за лаштунками. Не всі країни-учасниці готові на широкий загал повідомляти обсяги та специфікацію всього того, що вони передають для потреб українського війська. Зважаючи на те, що нині уряд США не має повноважень передавати озброєння, бо вичерпані фінансові ресурси на ці статті, ми побачили не так багато конкретики за підсумками «Рамштайну», але почули чимало обнадійливих заяв. Хоча я залишаюсь скептиком і вважаю, що краще за обнадійливі заяви були б партії боєприпасів для потреб наших гармашів. Тим не менше, перспектива 2024 року нас очікує наступна: відповідно до заяв представників українського Міноборони, ми отримаємо зброю, яку досі не отримували», - зазначив військовий експерт.
На думку Селезньова, може йтися про Taurus - ракети, які спроможні зруйнувати, в тому числі споруду Керченського мосту. Також він припустив, що можемо нарешті отримати винищувачі F-16.
«Можливо, ще якесь устаткування, обладнання, зброю чи боєприпаси. В будь-якому разі розуміння наших західних партнерів щодо необхідності допомагати українським Силам оборони, бо це інвестиція в безпечне майбутнє європейського континенту, очевидне. Але темпи, обсяги та ухвалення відповідних рішень, звісно, не можуть влаштовувати наших співгромадян. Бо зброя, яку ми отримуємо, часто приходить через кілька місяців після того, коли ми починаємо про неї заявляти, аргументуючи, чому вона нам потрібна на полі бою», - додав експерт.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок міністр оборони США Ллойд Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун провели 18-ту віртуальну зустріч Контактної групи з питань оборони України. Участь у засіданні, яке пройшло у форматі віртуальної конференції, взяли понад 50 країн.