Військових НАТО можливо направити в Україну, але не для участі в бойових діях - Петр Павел
Президент Чеської Республіки Петр Павел вважає за можливе направлення в Україну військових європейських країн, але не для участі в бойових діях.
Про це він сказав на пресконференції з французьким лідером Еммануелем Макроном у Празі, передає кореспондент Укрінформу.
«Я виступаю за пошук нових способів (підтримки України - ред.), включаючи продовження дискусії щодо можливої присутності в Україні різними способами та формами», - наголосив президент.
За його словами, таких способів є ціла низка, а дискусія щодо цього перебуває лише на початковому етапі, а її треба продовжувати.
Павел уточнив, що не варто говорити про направлення бойових загонів, адже це могло б стати перетином «червоних ліній». Про це, запевнив він, і не йшлося. Мова йде про «форми підтримки», зокрема таких, як підготовка бійців ЗСУ не на території партнерських країн, а безпосередньо в Україні, яка залишається суверенною державою, отже тут не буде порушення жодного міжнародного правила.
«Оскільки в наших інтересах, щоб Росія не мала успіху в Україні, ми не можемо зупинятися на тій допомозі, яку надаємо Україні зараз», - підкреслив Павел і закликав «не обмежували себе там, де не повинні».
Політик також зауважив, що на цю тему говорили не лише лідери країн у Парижі минулого тижня, але й міністри оборони.
Павел також зазначив, що в Празі та Парижі мають однакове бачення того, як розвивається ситуація в Україні, як, ймовірно, має вирішуватися, якими шляхами, на якому горизонті.
Президент Чехії зазначив, що вони з французьким колегою переконані, що Європа має відігравати більшу роль у питанні допомоги Україні та в тому, щоб відбити в Росії бажання продовжувати агресію.
Як повідомлялося, президент Чехії Петр Павел під час Міжнародної безпекової конференції у Мюнхені оголосив, що домовився із Данією, Нідерландами й Канадою про об’єднання зусиль із пошуку необхідного Україні обладнання й боєприпасів по всьому світу. За його словами, Чехії уже вдалося знайти 800 тис. необхідних артснарядів, але для їх передачі Україні Прага потребує фінансової підтримки партнерів.
Фото: Říhová Michaela | Zdroj: CTK