Польща фінансово і логістично підтримає чеську ініціативу про боєприпаси для України - Сікорський
Чеська ініціатива щодо закупівлі і передачі Україні боєприпасів є хорошою, і Польща фінансово і логістично підтримає її.
Про це під час спільної пресконференції глав МЗС Вишеградської групи (V4) у четвер у Празі заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає кореспондент Укрінформу.
“Дякую і вітаю Чеську Республіку з чудовою ідеєю ініціативи щодо боєприпасів. Польща із задоволенням долучиться до неї не лише фінансово, а й логістично, щоб боєприпаси потрапили куди потрібно - на фронт”, - цитує Сікорського МЗС Польщі.
Як зазначив міністр, глави зовнішньополітичних відомств Вишеградської групи під час зустрічі підтвердили те, що країни V4 раніше висловили під час Генасамблеї ООН.
"А саме, що російське вторгнення є несправедливою війною, це - загарбницька війна, і що Україна має право на незалежність і територіальну цілісність відповідно до міжнародного права. І це також стосується угод, підписаних між Росією та Україною про кордони з підписом президента Путіна”, - зазначив польський міністр.
Угорський і словацький міністри Петер Сійярто і Юрай Бланар підкреслили, що Будапешт і Братислава не змінили своїх позицій щодо України. Зокрема, Сіярто зазначив, що Угорщина не збирається постачати зброю Україні, а концентрується на гуманітарній допомозі. Він також зазначив, що направлення західних військ в Україну було би дуже небезпечним. Своєю чергою Бланар підкреслив, що мир в Україні можна досягнути виключно дипломатичним шляхом.
Реагуючи на слова угорського і словацького колег, Сікорський підкреслив, що заклик до переговорів, адресований жертві агресії, є “недоречним і, фактично, означає cхиляння жертви нападу до складання зброї”. Глава польської дипломатії підкреслив, що Путіна треба перемогти на полі бою.
Як повідомляло агентство, раніше глава польського уряду Дональд Туск заявив, що позиції глав урядів Угорщини і Словаччини Віктора Орбана і Роберта Фіцо щодо російської агресії й підтримки України ставлять під сумнів подальше функціонування Вишеградської групи в нинішньому вигляді.
Вишеградська група - неформальне об'єднання у складі Польщі, Чехії, Словаччини і Угорщини, яке функціонує з 1991 року.
У питанні російської агресії і підтримки України Варшава і Прага безумовно стоять на боці України, а Будапешт і Братислава у своїх діях і заявах усе більше дрейфують у бік Росії.