У Росії запустили агітпоїзди для набору контрактників в армію - ГУР
У Росії через падіння обсягів весняного призову до армії посилили агітаційні заходи в регіонах, зокрема залучають російську залізницю.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
«Держава-агресор Росія масштабує агітаційні заходи у регіонах, аби зупинити падіння кількості охочих йти на службу в армію», - зазначили в розвідці.
«Представникам російського режиму у регіонах Кремль спустив вимоги виконати план весняного призову і не допустити його зриву, оскільки зниження кількості строковиків означатиме зменшення чисельності охочих підписувати контракт з російською армією, яка продовжує геноцидну війну проти України та окупацію наших територій», - підкреслили в ГУР.
Активізація інформаційного впливу на населення в російських регіонах включає посилену глорифікацію військових та розповсюдження наративу, ніби строкова служба гарантує неучасть у бойових діях проти України.
Для агітації серед іншого залучають російську залізницю - вагони пасажирських поїздів та електричок розфарбовують мілітаристськими принтами, прославляючи військову службу, російську зброю і техніку.
«Тож путінська Росія фактично копіює методи більшовицького агітпропу сторічної давнини з його «агітпоїздами», - зауважили в ГУР.
Як повідомляв Укрінформ, Росія проводить інформаційну операцію на тему ухилянтів, щоб розколоти українське суспільство.
За даними ГУР, останнім часом у соціальних мережах, зокрема у ТікТоку, масово з’являються відео, зняті нібито українськими чоловіками, які перебувають за кордоном на відпочинку й називають себе «ухилянтами». Подібний контент швидко набирає перегляди й коментарі. Дискусії під цими відео просувають їх у тренди.
Водночас для такого контенту були створені «народні» пісні, у текстах яких завжди простежується основний меседж - вихваляння ухилянтів.
Як зауважили в ГУР, синхронність появи численних пісень і відео, що героїзують чоловіків, які відмовляються стати на захист України, анонімність авторів і просування контенту організованими групами ботів свідчить про цілеспрямовану ворожу пропагандистську кампанію.