Американський політик: США варто вчитися в України у застосуванні безпілотних систем
Армії США є багато чому повчитися в українських військових у застосуванні безпілотних систем, зважаючи на досвід, отриманий ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення РФ.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив Том Брюер, Сенатор штату Небраска, полковник армії США у відставці з багатим бойовим досвідом, який вчергове прибув в Україну, де намагається краще дізнатися про актуальні потреби українських військових в певних системах озброєння та засобах ураження для подальшої передачі інформації у Вашингтон.
«Проблема в тому, що американці не розуміють війну безпілотників. Нам треба цьому навчитися у вас. Нам тут потрібні радники, які все чують, бачать і роблять нотатки, щоб американці потім не помирали через те, що вони не знають, що робити», - вважає Брюер.
Технології продовжують змінювати поле бою, визнає політик: «Навіть за останні пів року. Рік тому ми дуже пишалися тим, що даємо вам танки М1 Абрамс. Але тепер ми розуміємо, що цей танк насправді не дуже потрібний на полі бою через проблему безпілотників. А якщо взяти вартість цього танка і віддати ці гроші на українські безпілотники, це буде набагато цінніше».
Він висловив зацікавленість у проєкті Армія дронів, і ще раз підкреслив важливість ефективного використання безпілотних систем на українському театрі бойових дій та для враження цілей на території країни-агресора. В той же час будь-які застереження проти атак на російські нафтопереробні потужності сенатор штату Небраска вважає безпідставними.
«Я вважаю тривожним те, що хтось у США засмучений ударами по паливних сховищах чи нафтопереробних заводах у РФ. Якщо знайшли їх – нищіть, робіть це. Ви, може, й почуєте галас, що Сполучені Штати цим незадоволені, тому що це, може, вплинути на ціни на нафту перед виборами… Але йдеться про перемогу у війні. Не повинно йтися про ціни на пальне. Хоч всьому світу доведеться платити, зрештою, війна закінчиться успішно, а Росія зазнає поразки. Ми не повинні обмежувати чи сковувати Україні руки. Ви маєте здатність, знання та розуміння того, як виграти війну. У вас просто немає для цього інструментів», - підкреслив Брюер.
Усі партнери України повинні слідувати прикладу Великої Британії, яка дозволила використовувати свою зброю, що надається в пакетах військової допомоги, проти будь-яких законних воєнних цілей, вважає політик: «Оскільки це й є суть – ви маєте виграти війну, і ви робите для цього все, що потрібно. Росія, не вагаючись, стріляє по цілях по всій Україні. Чому Україна має вагатися?».
Як повідомлялося, Головне управління розвідки України заявило про проведення успішної спецоперації на території Російської Федерації. Внаслідок атаки уражено металургійні та нафтові об’єкти. Джерело в ГУР повідомило Укрінформу, що українськими безпілотниками завдано ударів по трьох об’єктах в РФ, зокрема по Волгоградському нафтопереробному заводу, нафтобазі «Калуганефтепродукт» у місті Людиново Калузької області та – вчергове – по Новолипецькому металургійному комбінату, одним з найбільших підприємств чорної металургії в РФ.
Згідно із матеріалом, опублікованим у Foreign Affairs, удари українських дронів по російських нафтопереробних заводах справляють більш негативний вплив на Росію, аніж режим західних санкцій.
Видання зазначає, що загалом з жовтня Україна завдала щонайменше 20 ударів по російських НПЗ. Метою цих атак є припинення забезпечення пальним російських військових і скорочення експортних надходжень, які Кремль використовує для фінансування війни.
Водночас адміністрація президента США Джо Байдена розкритикувала ці атаки через побоювання, що це призведе до зростання світових цін на нафту. Однак, зазначають у Foreign Affairs, «критика Вашингтона є недоречною: атаки на НПЗ не матимуть того впливу на світові енергетичні ринки, якого побоюються американські чиновники».