ISW проаналізував вплив проблем із ППО на українську енергетику
Ракетні удари Росії по українській енергетичній інфраструктурі з березня 2024 року, вірогідно, спричинили довгострокову шкоду енергетичній інфраструктурі та неодноразові відключення електроенергії.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
Аналітики, зокрема, нагадують, що відключення електрики для стабілізації енергосистеми почалися 14 травня, і припускають, що довгострокова шкода, завдана українській енергосистемі, яка спричиняє постійні перебої в енергопостачанні, загрожує обмежити зусилля України з розширення її оборонно-промислової бази (ОПБ).
«Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть завдавати масованих ударів, щоб заподіяти довгострокової шкоди українській енергетичній інфраструктурі, оскільки погіршення можливостей української протиповітряної оборони триватиме доти, доки американські зенітні ракети та інші західні засоби протиповітряної оборони не набудуть достатнього масштабу», - вважають у відомстві.
В Інституті нагадали повідомлення ДТЕК про те, що більш точні та зосереджені російські удари завдали більшої шкоди українським енергетичним об'єктам, ніж попередні атаки.
Аналітики також звертають увагу на повідомлення, що російські війська можуть проводити розвідку безпілотниками у глибокому українському тилу через відсутність в Україні перехоплювачів ППО. Королівський інститут об'єднаних збройних сил (RUSI) повідомив 14 травня, що Україна була змушена компенсувати зменшення поставок зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), що дозволило російським розвідувальним безпілотникам вільніше літати в тилові райони України, в тому числі над Харковом, і оптимізувати розвідувально-вогневий комплекс (РВК) російських військ. RUSI заявив, що скорочення поставок зенітних перехоплювачів змушує Україну приймати все більш складні рішення щодо розгортання ППО для захисту критичної інфраструктури в тилу або в прифронтовій зоні.
У RUSI зазначили, що добре забезпечені українські сили раніше були здатні обмежити російські розвідувальні можливості протягом більшої частини повномасштабного вторгнення.
«Українські сили потребують перехоплювачів протиповітряної оборони, які постачаються Заходом, щоб знищувати російські розвідувальні безпілотники в тилу і на передовій, а також розгромити оптимізований російський РВК, який забезпечує тактичне просування російських військ уздовж фронту», - констатують в RUSI.
Як повідомляв Укрінформ, відключення споживачів, що розпочалися із 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур.
Фото ілюстративне