Пам’яті рівненського КОРДівця, парамедика Андрія Оксенюка
Рівненський боєць спецпідрозділу поліції «КОРД», парамедик Андрій Оксенюк загинув 22 травня 2022 року у Запорізькій області під час російського ракетного обстрілу. Йому було 35 років.
Він народився 27 листопада 1986 року у селі Городище Рівненської області.
За словами директорки Городищенського ліцею, де навчався хлопець, Лариси Гурінчук, Оксенюк з дитинства був усміхненим юнаком. Вона вважає, що Андрій був одним із найкращих учнів цього навчального закладу — активістом, спортсменом, патріотом, який завжди захищав і відстоював честь школи.
Він, коли подорослішав, почав працювати у поліції і став спецпризначенцем КОРДу - від початку створення цього спецпідрозділу, у листопаді 2016 року. Дружина Ірина зазначила, що неодноразово просила чоловіка, аби він полишив небезпечну службу.
Але Андрія залучили до АТО, після чого жінка зрозуміла, що марно вона його вмовляла піти зі служби — коханий Ірини жив роботою і змінювати її не збирався. У поліції цінували його відданість професії — за всі майже 16 років служби його заохочували різними відзнаками п’ять разів.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну правоохоронець став на захист рідної держави у складі зведеного полку Національної поліції «Сафарі». Коли постало питання щодо нового відрядження у зону активних бойових дій, поїхав саме Оксенюк, бо там був потрібен тактичний медик.
Але його життя обірвалося після влучання ворожої ракети у місце дислокації їхнього зведеного підрозділу на світанку 22 травня 2022 року.
У останню путь його провели 29 травня 2022 року. Поховали мужнього захисника у рідному селі.
Указом Президента України Володимира Зеленського №891/2022 від 27 грудня 2022 року старшого лейтенанта поліції було посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Цю нагороду було вручено дружині Ірині і двом дітям правоохоронця — Ярославу і Ангеліні, 6 квітня минулого року.
Колеги цінували Андрія і вважали його дуже хорошою людиною.
«Він був дружнім і завжди допомагав будь-кому, хто б не звернувся до нього з проханням», — заявив інспектор 1-го відділу з проведення спецоперацій управління КОРД Дмитро Бражник.
На пам'ять про нього і 5 інших загиблих товаришів по службі 13 жовтня 2022 року у фронт-офісі Головного управління Нацполіції у Рівненській області була облаштована дошка пам’яті.
Поліцейський був дуже доброю, домашньою, сімейною і хазяйновитою людиною. Він проводив з родиною кожну вільну хвилину і дуже любив своїх дітей.
«Андрій завжди з роботи поспішав додому. Робив усе, щоб мені і дітям було добре – все, що було і не було у його силах. Його діти ніколи не називали «татом» - лише «татусем», «татусіком». Він разом із сином втілював у життя своє захоплення — ходив на риболовлю, і дуже пишався донечкою», - сказала дружина правоохоронця.
Ангеліна зазначила, що перші сережки у житті вона отримала саме від батька. «У мене вони і досі є», - заявила дівчинка.
Ірина сказала, що коханий був для неї справжньою опорою, другом і порадником.
«Він все прораховував наперед. У нього не було такого, щоб він якесь рішення приймав необдумано», - сказала жінка.
Чоловік був майстром на всі руки і любив спорт, зокрема — професійно займався греко-римською боротьбою. Любив перебувати у компаніях знайомих та друзів. Андрій страшенно любив життя і мав масу планів на нього. Але, на жаль, їм не судилося здійснитися...
На Рівненщині, пам'ятаючи про самовіддане служіння Оксенюка Батьківщині, присвоїли йому звання «Почесного громадянина Рівного». Цю відзнаку було вручено рідним поліцейського 29 серпня 2022 року.
Окрім цього, рівно через рік після його загибелі, 22 травня 2023 року, на фасаді Городищенського ліцею, де навчався захисник, було відкрито меморіальну дошку на його честь.
Вічна шана Герою!
Фото: Нацполіція, з відкритих джерел