Жодна країна не пристала б на обурливі умови Путіна щодо припинення війни - фон дер Ляєн
Володимир Путін не є серйозним у намірах щодо завершення війни проти України, і жодна країна ніколи б не прийняла запропонованих Кремлем обурливих умов для припинення вогню.
Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції за підсумками Саміту миру у швейцарському Бюргенштоку, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Конференція має назву «Шлях до миру», і це правильно. Ми знаємо, що мир в Україні не буде досягнутий за один крок - це буде подорож. Це не були переговори про мир, тому що Путін не є серйозним щодо завершення війни. Він наполягає на капітуляції, він наполягає на захопленні українських територій, навіть тих, які сьогодні не знаходяться під його окупацією. Він наполягає на роззброєнні України, щоб залишити її вразливою до подальшої агресії. Жодна країна ніколи б не прийняла ці обурливі умови», - наголосила фон дер Ляєн.
За її словами, саме тому так важливо, щоб Україна була спроможною чинити опір агресії РФ. «Це її право відповідно до Хартії ООН, і це право країн-членів Європейського Союзу та його багатьох партнерів по усьому світу - підтримати Україну у її спротиві та у боротьбі за виживання», - додала президент ЄК.
Вона зауважила, що така широка міжнародна присутність на Саміті миру свідчить не лише про дипломатичну майстерність Швейцарії та про зусилля України, а й про те, що весь світ глибоко занепокоєний цією війною, яка грубо порушує міжнародне право та ключові принципи Хартії ООН, має великий негативний вплив на країни в усьому світі.
«Європейський Союз вже надав майже 100 мільярдів євро на підтримку України та її народу. Група семи продемонструвала свою тверду рішучість лише два дні тому, коли ми погодилися використовувати надходження від заморожених у Європі російських активів для фінансування кредиту на 50 мільярдів доларів для України. Це також є чітким посланням, що ми будемо підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно», - зазначила президент ЄК.
Фон дер Ляєн підкреслила, що зусилля всіх країн-учасниць саміту наближають справжній мир, який має бути справедливим, всеохоплюючим та тривалим. Мир, який покладе край стражданням українців, підтвердить суверенітет та територіальну цілісність України, відновить верховенство міжнародного права та Хартії ООН. Шлях до справжнього миру завжди вимагає терпіння та рішучості, зауважила вона.
Звертаючись до Президента України Володимира Зеленського, очільниця ЄК сказала: «Ми завжди говорили, дорогий Володимире, що справа України визначати умови такого справедливого миру. Європейський Союз буде вас підтримувати у цьому і продовжуватиме залучати підтримку по усьому світу. Ми можемо будувати ці зусилля на Резолюції ГА ООН від 23 лютого 2023 року. Вона чітко визначає необхідність широкого, всеохоплюючого та справедливого миру», - сказала фон дер Ляєн.
Вона також порушила тему щодо можливого залучення Росії до мирного процесу.
«Я закликаю Росію почути послання міжнародного співтовариства, поважати територіальну цілісність та суверенітет України, покласти край імперіалістичному насильству та повернути дітей. Коли Росія скаже, що вона готова до миру на основі Хартії ООН, тоді прийде час для Росії стати частиною наших зусиль, щоб привести шлях до миру до кінцевого пункту. Я сподіваюся на це і працюю для того, щоб цей день настав скоро», - додала президент Єврокомісії.
Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 15-16 червня проходив Саміт миру, у якому взяла участь 101 делегація від країн світу та міжнародних організацій. Учасники прийняли підсумкову резолюцію із погодженою позицією навколо трьох складових Української формули миру: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.