ООН попереджає про зростання кількості смертей і каліцтв дітей на територіях бойових дій у 2024 році - Лубінець

За даними ООН, лише за останній рік кількість випадків вбивств і каліцтв дітей, які проживають на територіях, де йдуть міжнародні війни, зросла на 35%.

Про це під час пресконференції, присвяченій Четвертому саміту перших леді та джентельменів, заявив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець, передає кореспондент Укрінформу.

"Станом на зараз, за даними ООН, відсоток насилля щодо дітей в умовах збройних конфліктів зріс на 21 пункт і становить найвищу позначку в історії світу. Тільки за останній рік кількість випадків вбивства, каліцтва дітей, які, на жаль, проживають на територіях, де відбуваються міжнародні конфлікти, зріс на 35%", - зазначив він.

Лубінець поінформував, що при підготовці до цієї пресконференції Офіс омбудсмена провів окрему зустріч з представниками ООН, на якій вони, зокрема, повідомили, що є висока імовірність того, що за результатами 2024 року ці показники знову зростуть. За його словами, на жаль, тенденція до поширення збройних конфліктів продовжує зростати.

Він заявив, що головним завданням українських ініціатив, у тому числі і Четвертого саміту перших леді і джентльменів, є знайти конкретні методи і механізми, щоб зупинити агресію щодо українських дітей, а також дітей на території всієї планети.

Читайте також: В Україні з 2014 року внаслідок агресії РФ загинули щонайменше 790 дітей

"Я знаю, що це буде непроста історія, що будуть непрості дискусії. Але я точно знаю, що, як і всі три попередні саміти, так і четвертий буде мати конкретні результати - як для українських дітей, так і для дітей по всьому світу", - вважає уповноважений ВР із прав людини.

Він поінформував, що на цей саміт хочуть запросити представників країн, які не просто стикалися або стикаються з подібними випадками порушення прав людини в умовах збройних конфліктів, а які мають свої конкретні напрацювання - щодо того, як захищати дітей, як їх повертати після депортації, як робити так, щоб нарешті у міжнародній системі з'явилася відповідальність, наприклад, за мілітаризацію дітей, за їхню депортацію тощо.

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила у коментарі Укрінформу, що росіяни постійно переміщують викрадених із України дітей, щоби ускладнити їхній пошук.