Росія не хоче переговорів: ISW проаналізував заяви Кремля про Україну та Зеленського

Речник Кремля Дмитро Пєсков спробував представити Україну як ту, що не бажає вести переговори, водночас продемонструвавши власне небажання РФ брати участь у переговорах, активізувавши наратив, яким називають Володимира Зеленського «нелегітимним» президентом.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Так, нагадують аналітики, Пєсков заявив 25 липня, що Росія «відкрита для досягнення своїх цілей шляхом переговорів», але, за його словами, існують перешкоди для переговорів. Зокрема він висловив неправдиве твердження, що Зеленський є нелегітимним президентом і що Україна запровадила «фактичну законодавчу заборону на будь-які контакти і переговори з російською стороною». Пєсков заявив, що Росії необхідно зрозуміти, «наскільки готова Україна, уряд країни, українська сторона», і наскільки Україна «має дозвіл на (переговори – ред.) від своїх кураторів», і що Україна має «дуже різні заяви» з цих питань.

«Україна чітко представила свій план досягнення тривалого миру на основі міжнародного права в рамках підготовки до можливих переговорів з Росією, а українські офіційні особи відкрито запросили російського представника взяти участь у другому мирному саміті України пізніше в 2024 році. З іншого боку, Кремль неодноразово неправдиво заявляв, що він відкритий до переговорів, одночасно вказуючи, що він зацікавлений лише в такому врегулюванні, яке призведе до повної капітуляції України», - йдеться у звіті.

Читайте також: У Туреччині закликали посилити зусилля для встановлення миру в Україні

Аналітики додали, що заяви Пєскова, всупереч неточним повідомленням окремих західних ЗМІ, не свідчать про те, що Росія готова до переговорів із Зеленським, а скоріше про те, що Кремль залишається відданим своєму «брехливому наративу про те, що Росія не може вести переговори із Зеленським, оскільки Зеленський нібито є «нелегітимним» президентом України».

ISW підкреслили, що Кремль спотворює трактування української Конституції та українських законів, щоб підтримати ці російські наративи про нелегітимність Зеленського. 

«Пєсков також спотворив українське законодавство, яке стосується переговорів з Росією. У жовтні 2022 року Зеленський підписав указ «про неможливість переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним», але не заборонив «будь-які контакти та переговори з російською стороною», як стверджував Пєсков.

Читайте також: Без участі Росії та Китаю переговори щодо війни в Україні неможливі - президент Чехії

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч зі своїм китайським колегою Ван Ї у Пекіні, за підсумками якої підкреслив, що врегулювання «конфлікту в Україні» має проходити за столом переговорів.

У свою чергу в Єврокомісії ще раз наголосили: Китай, як постійний член РБ ООН, має скористатися своїм впливом на Росію, щоб завершити війну проти України.