У Чорному морі наразі є лише один підводний човен РФ - Плетенчук
У Чорному морі станом на зараз зафіксований лише один російський підводний човен.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" поінформував речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає кореспондент Укрінформу.
"Що стосується Чорного моря, то там відбулася ротація. Підводний човен, який раніше перебував у акваторії Чорного моря, повернувся у пункт базування у Новоросійськ і його замінив аналогічний підводний човен, того самого проєкту - 636-го, і він зараз перебуває на чергуванні. Тобто, в акваторії Чорного підводного моря залишається один такий підводний човен", - зазначив він.
За його словами, цей човен там перебуває більше на бойовому чергуванні, ніж із метою застосування. "Це (застосування - ред.) зараз відбувається украй рідко і, як ми бачимо, вкрай невдало", - заявив Плетенчук.
Речник поінформував, що з акваторії Азовського моря вони фактично не спостерігають ніяких загроз.
Він сказав, що після кількох вдалих уражень навколо цієї акваторії росіяни зробили відповідні висновки і у результаті покинули цю акваторію у принципі.
"Висновки ці базуються на тому, що ВМС, наприклад, змогли знищити склади дронів у Єйську, змогли уразити паром у порті Кавказ. Інші складові Сил оборони так само посильно долучаються до подібних атак, тому Азов зараз фактично звільнений від росіян, якщо можна так сказати, якщо брати корабельну складову. Узбережжя, на жаль, залишається досі у російській окупації", - зазначив Плетенчук.
Відповідаючи на питання щодо стану залишків флоту у росіян, речник пояснив, що основним елементом, який може нести небезпеку для України, залишаються носії крилатих ракет, яких РФ має в акваторії Чорного моря 8 одиниць.
"Це - 3 підводні човни, подальша доля яких наразі незрозуміла. Але це єдині фактично одиниці, які вони застосовують постійно, бо вони ховаються під водою. І решта носіїв перебувають у пункті базування, імовірніше за все, чекаючи своєї утилізації нашими руками", - заявив він.
Плетенчук вважає, що єдиним правильним для росіян вчинком зараз було би повністю покинути (цю - ред.) акваторію.
"Але, як ви бачите, вони цього не роблять, не маючи фактично вже ремонтної бази, бо Новоросійськ це не зможе повністю обслужити, по-перше, а по-друге, не факт, що це буде для них так само безпечно. Точніше, імовірніше за все, це може бути так само небезпечно, як у Криму, наприклад", - поінформував речник.
Він сказав, що незалежно від кількості одиниць, які там, у росіян, залишилися, слід дивитися саме на якісний показник залишків їхнього корабельного угруповання.
"Бо решту кораблів, яких теж є пара десятків, вони фактично застосовувати для ведення бойових дій станом на зараз не можуть. Це і ракетні катери, і патрульні та сторожові кораблі. Усі ці одиниці наразі єдине, що роблять - це просто перебувають у пункті базування у Новоросійську, куди, до речі, вже за офіційними повідомленнями, якщо брати виключно мовою цифр, вже дістають українські дрони. Тепер лише питання, коли це станеться", - зазначив Плетенчук.
Як повідомлялося, у Чорному морі станом на 6:00 6 липня перебували два російські військові кораблі, які є носіями "Калібрів", загальним залпом до 8 ракет.