ЗСУ продовжують наступ у Курській області, Росія перекидає туди війська з-під Часового Яру - ISW
Українські війська 20 серпня продовжували наступати по всьому відрізку фронту в Курській області РФ та нещодавно мали додаткові просування на Курському напрямку.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ISW.
"Схоже, що українські війська продовжують завдавати ударів по російських понтонних мостах та понтонному інженерному обладнанню в Глушковському районі – геолоковані кадри, опубліковані 20 серпня, показують, як українські безпілотники завдають ударів по російській техніці, яка доставляє понтони до плацдарму поблизу річки Сейм приблизно за три кілометри на північ від Глушкова", – йдеться в повідомленні.
На геолокаційних кадрах, опублікованих 19 серпня, видно, що українські війська просунулися на захід уздовж вулиці Суджанський шлях у східній частині Коренєвського району, а також на полях на північний схід від Коренєва. 20 серпня російські воєнні блогери широко заявляли, що українські війська продовжували механізовані штурми околиць Коренєва та що російські війська завдавали артилерійських та авіаційних ударів, щоб стримати українське просування. Геолоковані кадри, опубліковані 20 серпня, показують, що українські війська також просунулися в лісистих районах на північ від Руського-Порєчного (на північний схід від Суджі й за 20 кілометрів від міжнародного кордону).
Аналітики також зазначили, що російське військове командування продовжує ускладнювати та бюрократизувати свою поки що неефективну структуру командування та управління для російської відповіді на український наступ у Курській області.
Зокрема, як зауважують в ISW, міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов 20 серпня оголосив, що призначив заступника міністра оборони РФ генерал-полковника Юнус-Бека Євкурова заступником голови координаційної ради при міністерстві оборони з військових питань та питань безпеки у Брянській, Курській та Бєлгородській областях, а також заявив, що Євкуров наразі вже перебуває у Курській області.
Бєлоусов також доручив п’ятьом членам координаційної ради вирішити конкретні питання, пов’язані з українським наступом.
"Зростаюча бюрократизація координаційної ради й інших структур міноборони РФ, призначених для захисту від наступу в Курській області, ймовірно, створить додаткову плутанину та суперечки з ФСБ та Росгвардією", – заявили в Інституті вивчення війни.
Окрім того, аналітики звернули увагу на повідомлення про те, що російська влада передислокувала російські підрозділи з напрямку Часового Яру до Курської області РФ.
Раніше ISW зазначав, що таке розгортання може вплинути на темп російських наступальних операцій, але, ймовірно, знадобиться кілька тижнів, щоб побачити можливий вплив такої передислокації на російські операції у Донецькій області.
ISW продовжує вважати, що російське військове командування, ймовірно, вкрай не схильне виводити російські військові підрозділи, які беруть участь у бойових діях, з пріоритетних ділянок у Донецькій області через побоювання щодо подальшого уповільнення темпів російських операцій на цих напрямках.
Як повідомляв Укрінформ, наступальна операція Сил оборони України в Курській області РФ розпочалася 6 серпня 2024 року. 15 серпня було оголошено про створення на підконтрольних територіях у Курській області військової комендатури, її керівником призначили генерал-майора Едуарда Москальова.
Президент Володимир Зеленський заявив, що операція України в Курській області сприяє знищенню логістики російської армії та витраті їхніх резервів.
20 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що ЗСУ на сьогодні контролюють понад 1260 квадратних кілометрів території та 93 населені пункти у Курській області (РФ).