Росіяни частіше страчують українських полонених і застосовують хімічну зброю - ISW
Останнім часом збільшилась кількість систематичних безкарних страт українських військовополонених російськими військовими, а також тривають застосування ними хімічної зброї в порушення Женевської конвенції та Конвенції про заборону хімічної зброї.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ISW.
Українські офіційні особи повідомили 21 жовтня, що російські війська стратили двох беззбройних українських військовополонених поблизу Селидового, Донецька область, 18 жовтня, розстрілявши їх впритул зі стрілецької зброї.
За оцінкою фахівців Інституту вивчення війни (ISW), російські військові останнім часом збільшили кількість систематичних страт українських військовополонених, що є порушенням Женевської конвенції про військовополонених, яка забороняє нелюдське поводження з військовополоненими та їх страти.
"Очевидне систематичне вчинення воєнних злочинів на всьому театрі бойових дій свідчить про те, що у російських військових низький рівень дисципліни, а російське командування не робить нічого, щоб запобігти участі своїх підлеглих у такій злочинній поведінці, або, можливо, навіть заохочує їх до цього. Немає жодних доказів того, що влада РФ притягує свій персонал до відповідальності за порушення законів війни, про які повідомлялося", - йдеться у звіті.
Також зазначається, що російський військовий блогер опублікував відеозапис та відкрито заявив 20 жовтня, що російські війська застосували хлорпікрин (пестицид, що пошкоджує легені) проти українських військ.
Українські офіційні особи раніше повідомляли, що російські війська все частіше оснащують гранати хлорпікрином.
Ще 1 травня Державний департамент США оголосив, що російські війська використовують хлорпікрин та інші речовини для боротьби з масовими заворушеннями, порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї, яку підписала РФ.
Як повідомляв Укрінформ, росіяни завдають ударів по українських портах для того, щоб підірвати міжнародну підтримку України та підштовхнути її до переговорів, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).