Українські виробники представили перші аналоги китайського дрона Mavic
На одному з полігонів виробники представили унікальні українські БпЛА для розвідки та коригування, які є першими аналогами найпоширенішого на фронті китайського дрона Mavic.
Презентацію організувало Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України за участю виробників дронів, повідомляє Укрінформ.
Як наголосив під час заходу міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін, представлені дрони є першими українськими розробками, незалежними від закордонних постачань.
«Представляємо унікальні українські вироби, які є аналогами китайських дронів Mavic, які на сьогодні є найпопулярнішими дронами-розвідниками Сил безпеки та оборони України. Це вироби від 8 українських розробників, виробництво яких в Україні дасть можливість забезпечити незалежність від закордонних постачань», - сказав Сметанін.
За його словами, стоїть завдання організувати повний замкнений цикл, здешевлення виробництва і постачання дронів у достатній кількості.
«На сьогодні здійснити повний замкнений цикл виробництва – одне з завдань, яке стоїть для промисловості. Однак повністю локалізувати виробничу базу є складною задачею. Треба, щоб вироби були якомога дешевші, виробництво безбар’єрним і з можливістю постачати в тій кількості, яку замовляє Міноборони», - зазначив міністр.
Водночас представник однієї з компаній-виробників Антон стверджує, що їхня бойова розробка перевершує цивільний Mavic та її буде легко опанувати операторам китайського дрона.
«Так чи інакше цивільні дрони під дією РЕБ не можуть до кінця виконувати свої функції. І якщо вони не можуть полетіти в певну зону, то все одно, яка камера стоїть на дроні. Найголовніше – долетіти до точки виконання завдань. У цьому сенсі наш дрон набагато переважає Mavic, бо його спеціально створено для того, щоб літати під сильною дією електромагнітних завад. А пілоту Mavic потрібно лише 15-20 хвилин, щоб опанувати наш дрон», - каже Антон.
Вітчизняні розробники переконані, що в України є всі можливості для виробництва власних дронів, які не лише не поступаються, а й навіть перевищують технічні характеристики закордонних аналогів.
Зокрема, представлений під час заходу один із вітчизняних дронів має загальний запас ходу понад 40 км, робочу висоту 350 м, 30-кратний оптичний зум, перебуває в повітрі близько години, протистоїть РЕБ-придушенням і є ретранслятором для іншої техніки.
Однак ціна такого виробу залишається високою, зазначив представник ще однієї компанії-виробника Марко.
«Мотор можна привезти з Китаю за 70 доларів або за 150 доларів виготовити в Україні. Корпус можна виготовити з карбону, а дешевше з пластика, але для цього треба зробити матрицю за 10-20 тис. доларів і таких матриць треба 50. І це стосується всіх комплектуючих дрона… Ціна Mavic формується за рахунок того, що його виготовляють мільйонами. На великій кількості – низька ціна, на малій кількості й штучному виробництві – висока ціна. В Україні можна робити абсолютно все, але спочатку це буде дорожче, а зі збільшенням партій ставатиме дешевше», - вважає Марко.
У Мінстратегпромі обіцяють масштабувати виробництво дронів задля зменшення їхньої ціни, взаємодіючи з іншими силовими відомствами.
«Наше завдання забезпечити наявність лінійки дронів, їхні високі технічні характеристики для того, щоб вони задовольняли наші Сили безпеки та оборони. Генштабу треба визначитися саме з тими виробами, які на сьогодні є найкращими, які потребуватимуть закупівлі в цьому й наступному році, спланувати кількість закупівлі, Міноборони - спланувати фінанси й здійснити закупівлю. Міністерство оборони має здійснювати максимальну закупівлю в Україні вітчизняних виробників. Немає різниці, яка форма власності такого підприємства. Найголовніше, щоб вироби були якісні й постачалися в достатніх обсягах і в короткий термін», - наголосив міністр.
Під час заходу українські дрони здійснили демонстраційні польоти та виконали учбові завдання в умовах полігону.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерство цифрової трансформації України, потужність виробництва українських дронів 2024 року порівняно з 2023 збільшилася більш як у десятеро.