У ГУР назвали фейком заяву ФСБ про «зрив операції» з викрадення російського гелікоптера

У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали черговою інформаційно-психологічною операцією заяву спецслужб РФ, нібито їм вдалося зірвати операцію з викрадення гелікоптера Мі-8.

Про це у коментарі Суспільному повідомив представник ГУР МО Андрій Юсов, передає Укрінформ.

"Дана інформація ФСБ РФ є не більше ніч чергове ІПСО російських спецслужб і неправдивою заявою російської пропаганди", — зазначив він.

Юсов зауважив, що ця інформація від ФСБ передусім спрямована на військовослужбовців та льотний склад російського війська: "Це продовження залякування своєї ж армії щодо можливих контактів з українськими спецслужбами, зокрема з розвідкою. І це наслідок того, що серед російських пілотів спостерігаються все більше ознак деморалізації, адже на багатьох льотчиків ВКС РФ впливає те, що їм віддають злочинні накази. Їхніми цілями командування обирає цивільну інфраструктуру, а жертвами їхніх ударів стають цивільні люди".

Читайте також: Російський штурмовий гелікоптер Мі-24 знищений на аеродромі в Московській області - ГУР

За словами Юсова, це призводить до депресивних настроїв, алкоголізму та спроб суїциду серед льотного складу російської військової авіації.

"А також збільшує кількість охочих не виконувати подібних наказів й виходити на контакт, зокрема, з українськими спецслужбами. Ми не приховуємо, що така робота ведеться, і є успішні приклади. Частина з них відома, інша частина не є публічною, не буду розголошувати. Але така робота продовжується, і це змушує ворога вдаватись до таких інформаційних вкидів та фейків", — підкреслив представник ГУР МО.

Він нагадав, що вихід з цієї ситуації для російських пілотів та інших військовослужбовців, є й це, за його словами, програма "Хочу жить", яка дає змогу безпечно здатися в полон та не ставати воєнними злочинцями.

Читайте також: До проєкту «Хочу жить» за два роки звернулися понад 40 тисяч росіян

"Далі ми все гарантуємо згідно з чинним законодавством та міжнародним правом. В тому числі й грошову винагороду. Для всіх інших — це доля покарання, або знищення їх українськими Силами безпеки і оборони", — додав Юсов.

Як повідомлялося, 11 листопада у ФСБ РФ заявили, буцімто їм вдалося "припинити операцію" ГУР МО "з викрадення гелікоптера радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1". Зокрема, нібито українська спецслужба намагалася завербувати російського військового пілота з метою викрадення повітряного судна та перегону його на контрольовану Україною територію.