Військові пояснили, чим відрізняється система оборони півночі України від інших регіонів
Система оборони на північному кордоні дуже відрізняється від інших регіонів, оскільки тут багато болотистої та лісистої місцевості. Однак Сили оборони навчились ефективно використовувати такі особливості.
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі заявив речник оперативно-тактичного угруповання військ «Сіверськ» полковник ЗСУ Вадим Мисник.
«Застосування ворогом ДРГ завжди є саме на північному кордоні. Ми не розслабляємося з цього приводу, ми знаємо про існування цих диверсійних груп, фіксуємо, відслідковуємо їхню роботу. У нас треновані протидиверсійні резерви, ми активно застосовуємо технічні засоби виявлення. Я завжди казав і ще раз нагадую, що система оборони на північному кордоні дуже відрізняється від інших регіонів, оскільки тут дуже складні особливі природні умови, рельєфні умови. Тут суцільні лісові масиви, дуже чимало болотистої місцевості, дрібних річок, які впливають на побудову системи оборони. Ми її будуємо так, щоб ефективно боротися в разі проникнення ворога на нашу територію, не дозволяючи просуватися вглиб. Тут є місцевості навіть, де неможливо якісь фортифікації вибудувати, бо ґрунтові води просто зверху знаходяться, це болотисті місця», - розповів Мисник.
Водночас він підкреслив, що Сили оборони знають усі ці особливості ще з 2022 року та вибудували ешелоновану оборону, яка дієва і надійна.
Мисник нагадав, що на північному кордоні останні дні фіксується зменшення кількості ворожих ДРГ. Водночас російські окупанти продовжують тероризувати мирне населення ударами дронів та ракетними обстрілами.
Як повідомляв Укрінформ, наразі на півночі України не фіксується створення масштабного угруповання для здійснення наступальних дій.