Демократії важко перевести економіку на воєнні рейки - німецький генерал
Демократичним країнам, якщо вони не перебувають у стані війни, важко здійснити перехід до режиму воєнної економіки.
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив генерал-майор Крістіан Фройдінг, головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН.
«Країні, в якій панує ліберальна демократія і яка безпосередньо не перебуває у стані війни, дуже важко перейти до воєнної економіки. Отже, наразі ми намагаємося збільшити наші виробничі потужності, інтенсивно обговорюємо з оборонною промисловістю, що їм потрібно для підвищення оборонних спроможностей», - розповів він.
Генерал додав, що оборонна промисловість Німеччини протягом понад трьох десятиріч перебувала у стані миру, скорочуючи виробничі потужності. «Змінити це досить складно. Дечого ми досягли, особливо у сфері протиповітряної оборони, систем IRIS-T і ракет до них. Ми подвоїли випуск на виробничих лініях. Ми також збільшили виробництво артилерійських боєприпасів, але поки що недостатньо», - визнав Фройдінг.
За його словами, для посилення оборонних можливостей Німеччині не потрібен «зовнішній поштовх».
«Ми повинні активізуватися і бути в змозі захистити себе та наших партнерів по НАТО. Ми дуже активно обговорюємо наші оборонні витрати в Німеччині. Вважаю, це може бути однією з головних тем майбутньої виборчої кампанії», - зазначив генерал.
Фройдінг також висловив думку, що у разі приходу до влади у ФРН нового уряду буде створено певну коаліцію, в якій існуватимуть чіткі домовленості. І однією з головних тем в таких домовленостях стане саме оборонний бюджет.
Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус після зустрічі з колегами з Франції, Великої Британії, Італії та Польщі в Берліні заявив, що російська війна вже перестала бути виключно регіональним конфліктом через залучення Кремлем іноземних найманців і зброї, тож партнери України мають ще більше посилити свою допомогу.