Сибіга закликав країни НАТО терміново надати Україні мінімум 20 систем ППО

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав союзників терміново надати Україні допомогу у вигляді додаткових систем ППО задля посилення енергетичної стійкості України в зимовий період.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МЗС.

У вівторок, 3 грудня, під час візиту до Брюсселя Сибіга відвідає штаб-квартиру НАТО та візьме участь у міністерському засіданні Ради Україна-НАТО.

У ході підходу до ЗМІ очільник МЗС повідомив, що серед головних тем переговорів із союзниками по НАТО буде негайна військова допомога, інвестиції в українську оборонну промисловість, підтримка енергетичної системи України в зимовий період та прогрес на шляху України до НАТО.

Міністр поінформував журналістів про поточну ситуацію на полі бою та зазначив, що вона є складною. 

«Нам необхідно зупинити Росію та не допустити просування її військ на нашу територію. Їхня логіка зрозуміла: вони намагаються окупувати якомога більше територій, щоб зміцнити свою майбутню переговорну позицію», — наголосив він.

Читайте також: Німеччина надала Україні найбільше засобів ППО - Зеленський

Сибіга нагадав про гібридні атаки Москви проти низки європейських держав, а також залучення Ірану та КНДР до безпосередньої агресії проти України.

Міністр наголосив, що Європа опинилася в новій реальності російської агресії, і закликав союзників ухвалити рішучі рішення, зокрема забезпечити Україну необхідною кількістю та номенклатурою озброєнь, а також посилити пакет стримування Росії. 

Він підкреслив, що НАТО має збільшити ціну агресії для Москви.

Глава МЗС подякував партнерам за визнання прогресу України в реалізації Річного національного плану і підкреслив, що Україна зобов’язується проводити необхідні реформи та швидко рухатиметься в цьому напрямку.

Сибіга також закликав союзників терміново надати допомогу у вигляді додаткових систем ППО задля посилення енергетичної стійкості України в зимовий період.

«Україна терміново потребує постачання щонайменше 20 додаткових систем ППО типу Hawk, NASAMS або IRIS-T. Це допоможе уникнути блекаутів», - наголосив він.

Міністр продемонстрував оригінал Будапештського меморандуму і зазначив, що він є свідченням того, що будь-які довгострокові безпекові рішення за рахунок безпеки України є неприйнятними.

Читайте також: Зеленський обговорив із Макроном посилення української ППО

«Цього дня виповнюється 30 років цьому паперу. Цей документ, цей папір не зміг забезпечити українську та трансатлантичну безпеку. Ми повинні уникати повторення таких помилок. У цьому контексті ми обговоримо з партнерами концепцію «миру через силу», наголосив очільник МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, 3 грудня у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, одним з головних питань якої буде нарощування підтримки для України, а також протидія гібридним атакам Росії та інших тоталітарних режимів проти країн НАТО.

Фото: МЗС України