Частину земель Чорнобильського заповідника передають для будівництва фортифікацій
Президент Володимир Зеленський своїм указом вилучив зі складу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника частину ділянок і передав Державній прикордонній службі України для будівництва фортифікацій.
Як передає Укрінформ, відповідний указ №835/2024 "Про зміну меж території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника" від 5 грудня опублікований на сайті Президента.
Глава держави відповідно до розділу ХІІ "Перехідні положення" Закону "Про природно-заповідний фонд України", статей 462, 77 Земельного кодексу України та з метою забезпечення національної безпеки і оборони, дотримання режиму державного кордону постановив змінити межі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника шляхом вилучення зі складу його території земельних ділянок шириною 45 метрів уздовж лінії державного кордону (землі державної власності зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) загальною площею 695,2 га, які вилучаються в установленому порядку у цього біосферного заповідника й надаються в постійне користування військовим частинам Держприкордонслужби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.
Загальну площу території заповідника визначено в розмірі 226 269,5 га.
Кабінету Міністрів доручено забезпечити:
- у шестимісячний строк вжиття заходів щодо вилучення земельних ділянок шириною 45 метрів уздовж лінії держкордону;
- у шестимісячний строк внесення змін до Положення про Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник;
- протягом 2025 року внесення змін до Проєкту організації території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та охорони його природних комплексів.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Як повідомляв Укрінформ, речник оперативно-тактичного угруповання військ "Сіверськ" Вадим Мисник заявив, що система оборони на північному кордоні дуже відрізняється від інших регіонів, оскільки тут багато болотистої та лісистої місцевості. Однак Сили оборони навчились ефективно використовувати такі особливості.