Протидія КАБам і дронам: Міноборони оголосило переможців хакатону «Наступ машин 2.0»
Міністерство оборони провело масштабний технологічний хакатон «Наступ машин 2.0» та визначило 12 команд-переможців, які розділять призовий фонд у $150 000.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
«12 команд-переможців будуть нагороджені грантами на розвиток на загальну суму $150 000 від партнерів хакатону. Також команди отримають підтримку Міністерства оборони у швидкому тестуванні та втіленні рішень», - йдеться в повідомленні.
У пресслужбі нагадали, що захід зібрав понад 50 команд українських та іноземних інженерів і розробників, які представили інноваційні рішення для оборони країни. Хакатон фокусувався на двох стратегічних викликах, актуальних для Сил оборони: протидія керованим авіаційним бомбам (КАБ), які складно перехопити наявними системами ППО, а також протидія дронам з оптоволоконним керуванням, стійким до радіоелектронної боротьби.
На першому етапі протягом трьох тижнів учасники працювали над викликами онлайн за підтримки менторів - профільних експертів з Сил оборони. У фіналі 7-8 грудня в офлайн-форматі команди презентували свої розробки на розгляд журі.
«Наш хакатон став унікальним майданчиком, що об’єднав видатні мізки України та наших міжнародних партнерів. Саме у такій синергії народжуються проривні ідеї, покликані забезпечувати технологічну перевагу, протидіяти ворогу та вберігати життя наших військових і цивільних. Міноборони неодмінно подбає, щоб найцікавіші рішення “Наступу машин 2.0” якнайшвидше проявили себе на полі бою та підсилили наше військо», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
Як повідомили в Міноборони, журі відзначило серед найкращих розробки команд FENEK, ARES, GAV, Нічна Варта, Frontline, КБ Технарі, Motorhouse, Квадротура та інших. Призовий фонд для команд забезпечили такі спонсори, як технологічна компанія Tekever, технологічна компанія MyDefence, компанія Uklon та фонд Nezlamni, інвестиційний фонд D3, European Defence Tech Hub, Оборонний альянс України.
Своєю чергою, співзасновниця та CEO оборонного акселератора Defence Builder Катерина Безсудна зазначила, що із цим хакатоном Міністерство оборони робить важливу справу, адже коли військова, державна та бізнесова експертизи об’єднуються, українська оборонна промисловість стрімко зростає. «Гранти на розвиток — тільки перший крок на цьому шляху. Майбутній успіх залежить від зростання команд, залучення інвестицій, ефективного тестування та масштабування рішень, які здатні значно зміцнити Сили оборони України», - наголосила Безсудна.
«Наступ Машин 2.0» організований Міністерством оборони у співпраці з акселератором оборонних стартапів Defence Builder. Партнерами заходу стали Uklon, Nezlamni, European Defence Tech Hub, Фонд підтримки реформ в Україні та проєкт SDA від Уряду Великої Британії, технологічна компанія Vyriy, ДП Цифрова армія.
Як повідомляв Укрінформ, оборонний кластер BRAVE1 організовує хакатон Happy New Fear, щоб знайти рішення для розвідки та ураження на стратегічній глибині. Це дозволить забезпечити Силам оборони технологічну перевагу на полі бою.
Фото ілюстративне: Kvertus