Не лише заморозити Україну: ISW пояснив мету ударів РФ по енергетиці
Серія ударів РФ по енергетиці України є частиною кампанії, котра спрямована на заморожування країни взимку, а також ухвалення вигідних Кремлю політичних рішень.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
Аналітики нагадали, що в ніч з 12 на 13 грудня російські війська здійснили найбільшу з початку війни серію ракетних та безпілотних атак по Україні, спрямованих переважно на українську енергетичну інфраструктуру. За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська запустили 94 ракети та 193 безпілотники. Український енергетичний оператор ДТЕК повідомив, що удар завдав серйозної шкоди тепловим електростанціям, а українська влада повідомила, що російські удари були спрямовані на об'єкти енергетики та критичної інфраструктури в Київській, Одеській, Чернігівській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях.
Міністерство оборони Росії заявило, що їхні війська завдали цих ударів у відповідь на атаку України по Таганрогу 11 грудня з використанням західних ракет. Проте, на думку авторів звіту, російські війська, планували провести такий удар незалежно від цього, а атаку 11 грудня вони використали лиш як виправдання поточних російських ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Україні.
«Серія ударів Росії по українських енергетичних об'єктах є частиною загальної кампанії, спрямованої на те, щоб заморозити Україну взимку і змусити Україну та Захід до прийняття політичних рішень, вигідних Росії», - вважають аналітики.
Вони зауважили, що Росія уже неодноразово атакувала українську інфраструктуру протягом осені та зими з моменту початку повномасштабного вторгнення і провела масштабні удари по українській інфраструктурі 16-17 та 25-26 листопада.
«Цей російський сигнал, ймовірно, спрямований на те, щоб заспокоїти заклики російської спільноти до відплати за українські удари по Росії, і має на меті підтримати кампанію рефлексивного контролю Кремля, спрямовану на те, щоб змусити західні країни прийняти рішення щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, і майбутніх мирних переговорів, які будуть вигідні Росії», - вважають в ISW.
Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку на Україну. Під атакою перебувала енергетика.