В Україні можуть задіяти до 100 000 європейських військових - Reuters

Лідери європейських країн обговорюють відправку військ в Україну в разі припинення вогню або мирної угоди, для цього можуть знадобитися до 100 000 військовослужбовців.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Переговори під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона знаходяться ще на ранній стадії, але вже виявили розбіжності щодо можливих цілей і мандату такої місії.

Зазначається, що європейські лідери нині зосереджені на збільшенні військової та економічної допомоги Україні і не бачать ознак готовності лідера РФ Володимира Путіна до переговорів.

Читайте також: Кандидат Трампа в спецпредставники з питань України та Росії у січні відвідає Київ - Reuters

Проте за лаштунками деякі офіційні особи обмірковують, як європейські країни можуть забезпечити гарантії безпеки для України, в тому числі за допомогою сил у десятки тисяч солдатів на українській землі.

Відправка такої кількості військ в Україну підвищить ризик конфронтації та розтягне європейські війська, запаси зброї яких зменшилися через передачу Україні. Європейці також звикли значною мірою покладатися на підтримку США у великих місіях.

За даними джерел, новообраний президент США Дональд Трамп виключив участь американських військ у забезпеченні припинення вогню та наполягав на переговорах з президентами Макроном і Зеленським у Парижі 7 грудня на тому, що європейці повинні будуть діяти самостійно.

Це може означати розгортання європейських військ в Україні незалежно від того, чи отримає Київ гарантію безпеки через приєднання до НАТО, чи через двосторонні гарантії.

Читайте також: Французькі інтелектуали закликають створити коаліцію військових інструкторів для роботи в Україні

За словами європейських чиновників, великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть сформувати основну частину таких сил.

Аналітики та офіційні особи дають різні оцінки розміру таких сил, наголошуючи, що багато що залежатиме від точної задачі місії. Деякі аналітики припускають, що доцільним буде розміщення в Україні близько 40 000 європейських військових.

Проте, за схемою ротації, яка також передбачає підготовку підрозділів до розгортання і відновлення після розгортання, в місії може бути задіяно близько 100 000 військовослужбовців.

Європейський чиновник у сфері безпеки також заявив, що може знадобитися до 100 000 військовослужбовців.

Зазначається, що Європа, США та інші партнери розгорнули близько 60 000 військових у Боснії та 50 000 у Косові в 1990-х роках, але зараз ці місії набагато менші.

Читайте також: Будь-яка країна може самостійно вирішувати, чи відправляти війська в Україну - Огризко

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна вважає, що європейські лідери мають бути готовими відправити військові сили в Україну, щоб підкріпити можливу мирну угоду між Києвом і Москвою, запропоновану обраним президентом США Дональдом Трампом.