Форсування Дніпра: що відомо про підготовку росіянами до «штурму Херсона»

Блоги

Понтонні підрозділи ворога переміщують специфічне устаткування та обладнання, що може свідчити про таки підготовку до форсування Дніпра в районі Херсона

Нещодавно стало відомо про плани росіян наступати на Херсон силами близько 4 тисяч військових, зокрема 61-ї окремої бригади морської піхоти РФ та 7-ї десантно-штурмової дивізії ВДВ. У Херсонській області росіяни вже намагалися прорватися на правий берег Дніпра. Наприкінці листопада їхні диверсійно-розвідувальні групи були відбиті неподалік Антонівського мосту з боку Олешок.

Спроби росіян штурмувати Херсон та острови у дельті Дніпра не принесуть їм бодай якісь територіальні здобутки, аналізує колишній речник Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов.

- Я бачив повідомлення про те, що військовослужбовців севастопольської 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти ЧФ РФ перекидають з Курської області на південь Херсонської області. Очевидно, що перекидати вони можуть, але який з цього прок? Наявність фізичної стіни у вигляді Дніпра, який шириною нижніх течій до тисячі метрів унеможливлює будь-яку ефективну висадку десанту та проведення форсування Дніпра. Такі спроби вже були. Зараз ми бачимо, що ворог там сконцентрував чимало штурмовиків, щоб провести висадку.

Але ми ж добре пам'ятаємо нашу історію про проведення десантної операції на лівому березі Дніпра. ЗСУ певний час тримали там рубежі та позиції, але їх тратили через те, що ми не могли забезпечити їх усіма ресурсами.

Для росіян справи будуть ще більш кепськими. У разі проведення такого десантування, а правий берег набагато вищий за лівий, ще на етапі висадки ввесь той російський контингент буде знищений. Звісно, ворог може залучити активну артилерійську підтримку, але наші артилеристи більш вправні. Тому будь-які намагання росіян ні до чого не призведуть.

Разом з тим бої можуть зараз активізуватись за острівці в дельті Дніпра. Ворог може взяти їх під контроль, але не зможе там закріпитися. Через ґрунтові води там не можна буде створити фортифікації, а це значить, що будь-які російські штурмовики, які там будуть знаходитися, приречені.

Які б ресурси ворог не зосередив на тій ділянці, вони не спроможні будуть трансформуватися в бодай якісь територіальні здобутки. Ба більше, якщо ми з вами подивимось на ситуацію в районі зруйнованого Антонівському мосту, частину територій на лівому березі ми досі тримаємо під контролем. Звісно, ворог постійно намагається нас звідти відтіснити, але бої тривають.

Спроби ж росіян висадити ДРГ на правому березі Дніпра біля Херсона є невипадковими. Помічені ознаки того, що окупанти таки хочуть провести велику операцію із форсування річки.

Мені стало відомо, що частина понтонно-мостових підрозділів, що дислокуються у Криму, зараз почали рух на північ півострова. Скоріш за все вони спробують сконцентруватися або біля Антонівського мосту, або на суміжних ділянках фронту. Слід зазначити, що ворог перекидає специфічне устаткування та обладнання, яке може свідчити все таки про підготовку до форсування.

Про те саме свідчить і перекидання на Херсонщину підрозділів 810-ї бригади морської піхоти РФ, яка ще нещодавно воювала на Курщині.

Враховуючи ж значно вищі та крутіші праві береги Дніпра, через що штурмувати його вкрай важко, а обороняти легше, спроба форсування коштуватиме росіянам значних втрат при сумнівних шансах створити навіть маленький плацдарм на правому березі.

Тому всі ознаки того, що ворог може вчинити певні дії, мають місце бути. А чи будуть вони вдалими, то я впевнений, що ні. Тому що навіть 120 тис. вояків (російського угруповання "Днєпр") для російської армії замало, щоб бути ефективними з метою окупації двох обласних центрів, чи то Запоріжжя, чи то Херсона. В одному випадку йдеться про надзвичайно масштабний промисловий обласний центр, а другому – про фактично непереборну водну загорожу у вигляді річки Дніпро.

Владислав Селезньов, військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ, полковник

Джерела: Остров та УНІАН