Як росія спромоглася виробляти понад 2 мільйони снарядів на рік та до чого тут китайці

Блоги

Порівняльний аналіз російських боєприпасів непрямо свідчить про те, що росія отримала саме від Китаю обладнання, на якому масово виробляє нинішні постріли 122 мм

З 2023 року російські окупаційні війська почали отримувати артилерійські снаряди калібру 122-мм – 3ОФ56ІМ-1.

Ці снаряди відрізняються тим, що вони заповнені гексалом (A-IX-2) замість тротилу. Гексал дозволяє збільшити потужність вибуху снаряда в 1,5 разу порівняно з аналогічною масою тротилу. Але, головне, це не тільки підвищена потужність снарядів 3ОФ56ІМ-1, а й їх суттєво дороблена аеродинаміка, що дозволяє вражати цілі на більших дистанціях, аніж класичні 122-мм снаряди.

Але найголовніше – це те, що нинішні російські снаряди буквально один в один схожі на 122-мм осколково-фугасні постріли для китайських гаубиць Type 96, що є, у свою чергу, копією радянських Д-30, а також САУ PCL-171.

Причому, як можна судити, схожість полягає не лише у формі, кольорі боєприпасу, а й навіть снарядні ящики китайських снарядів ідентичні снарядним ящикам російських артилеристів!

Нагадаю, що за десятиліття класичний радянський ОФ-462 не еволюціонував за час існування російського ВПК, у той час як китайці не тільки змогли його скопіювати, а й створили широку номенклатуру різних ОФ пострілів для своїх копій Д-30 як буксируваних, так і самохідних, а також значно покращили їх характеристики, в тому числі й завдяки внесенню конструктивних змін.

І саме такі зміни помічаються в ОФ-56ІМ-1, що може говорити про те, що росія отримала від Китаю обладнання, на якому виробляються нинішні постріли 122 мм. Причому росіяни навіть не стали морочитися над тим, щоб змінювати колірну гаму, або конструкцію, елементарно, снарядного ящика – все під копірку!

Завдяки кому росія змогла підвищити виробництво боєприпасів на рік до показника понад 2 мільйони пострілів? Хто поставив необхідне для цього відсталій і деградуючій країні обладнання? Думаю, відповідь напрошується буквально сама.

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач, «Інформспротив»

«Інформаційний спротив»