У підрозділі ГУР «Артан» розповіли про умови служби в них та рекрутинг
Розвідники з підрозділу Головного управління розвідки Міноборони «Артан» розповіли про умови служби та мобілізацію в цей підрозділ.
Відповіді на найбільш поширені запитання щодо служби в «Артані» наведено в дописі на сторінці підрозділу в Інстаграмі, передає Укрінформ.
Зокрема, у дописі йдеться про заробітну плату і матеріальне забезпечення розвідників-спецпризначенців. «Нарахування заробітної плати відбувається за окремою тарифною сіткою. Вона може сягати 200 тис. на місяць: залежно від задач і тривалості перебування в районі виконання бойового розпорядження. Підрозділ також забезпечує особовий склад харчуванням, медичною допомогою, амуніцією і транспортом на період знаходження в районі», – вказано у дописі.
Водночас представники розвідки акцентували, що більшість посад в «Артані» є бойовими. Тому підрозділ створив ефективну систему ротацій військових, щоб люди могли відновлювати сили після виконання завдань.
За словами офіцера «Артану» з позивним «Фаворит», у 2024 році підрозділ кратно збільшився. Вдалося істотно вдосконалити систему розвідувального забезпечення планування операцій.
«Навантаження на військових ми компенсуємо регулярними ротаціями: після кожної місії. Цього року підрозділ значно розширився, з’явилися додаткові посади механіків-водіїв, медиків, інженерів», – повідомляється на сторінці підрозділу.
Окремо спецпризначенці прокоментували актуальну тему щодо можливості переведень. Як зазначається у дописі, наразі цивільним, хто бажає проходити службу в розвідці, одразу простіше мобілізуватися в «Артан», ніж потім шукати шляхи переведення в ГУР із лав ЗСУ. Основна складність полягає в різному підпорядкуванні структур, тому процедура може бути вкрай тривалою.
Повідомляється також, що за 2,5 року існування у підрозділі «Артан» розробили власну систему підготовки новобранців після базової загальновійськової підготовки. «Інструктори – виключно з бойовим досвідом, отриманим під час сучасної російсько-української війни. Менше застарілої теорії – більше практики. Зокрема, деякі підходи ми запозичили в Армії оборони Ізраїлю», – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялися, воїни спецпідрозділів ГУР МОУ «Артан» і «Шаман», які отримали поранення під час бойових дій, взяли участь у марафоні морської піхоти Сполучених Штатів Америки.
Фото: підрозділ ГУР «Артан», Інстаграм