Зеленський: США проведуть консультації з деякими країнами щодо моніторингу часткового припинення вогню

Зеленський: США проведуть консультації з деякими країнами щодо моніторингу часткового припинення вогню

Президент Володимир Зеленський заявив, що США проведуть консультації з Саудівською Аравією, Туреччиною та деякими європейськими країнами з приводу моніторингу режиму часткового припинення вогню.

Про це глава Української держави повідомив сьогодні під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“Нам з вами стало відомо, що американська сторона проведе консультації у себе, далі - з Саудівською Аравією, з Туреччиною, а також з деякими європейськими країнами, щодо їх готовності проводити моніторинг (тиші на морі та припинення ударів по енергооб'єктам - ред.). Я не знаю результатів всіх розмов, поки що американські партнери нам про це не сказали, але вони це озвучили, і ми їм озвучили, що без моніторингу (часткове припинення вогню) працювати не буде”, - розповів Зеленський.

Читайте також: Росіяни в Ер-Ріяді відмовилися обговорювати припинення ударів по цивільній інфраструктурі - Жовква

Він нагадав, що Росія попри домовленості, досягнуті у Саудівській Аравії стосовно тиші на морі та припинення ударів по об'єктам енергетичної інфраструктури, завдала удару по енергетиці України.

“Ми передаємо (про це дані), поки немає інших третіх країн, які будуть відповідати за моніторинг. Для нас контакт є Сполучені Штати Америки. Я попросив (міністра оборони Рустема) Умєрова, у нього все є: від ДСНС, від міністра внутрішніх справ, вся інформація від енергетики, від нашої протиповітряної оборони, від всіх, і він прокоментує це американській стороні”, - сказав Президент.

Він наголосив, що в України є “трагічний досвід”припинень вогню з Росією, які країна-агресор зірвала 25 разів.

“Я, як Президент, звертаю увагу американської сторони ще раз на те, що треба вирішити питання моніторингу”, - акцентував Зеленський.

Читайте також: Путін має погодитися на негайне припинення вогню - Леммі

Як повідомлялося, під час зустрічі в Ер-Ріяді України та США досягли 5 ключових результатів, серед яких забезпечення безпечного судноплавства в Чорному морі, заборона ударів по енергетичній інфраструктурі у РФ та Україні, подальша робота над обміном військовополонених та повернення викрадених Росією дітей. Ці домовленості набрали чинності з моменту публікації відповідної заяви Білим домом 25 березня.

У Херсоні семеро людей постраждали внаслідок удару російських військ по Центральному району вдень 27 березня.

pixel