У Криму ефективно не розслідували зникнення кримсько-татарських активістів - Amnesty International
В анексованому Росією Криму не проводилося ефективне розслідування передбачуваних насильницьких зникнень кримсько-татарських активістів, незважаючи на докази причетності проросійських ополченців.
В анексованому Росією Криму не проводилося ефективне розслідування передбачуваних насильницьких зникнень кримсько-татарських активістів, незважаючи на докази причетності проросійських ополченців.
Про це повідомляється у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International про дотримання прав людини у світі в 2015-2016 роках.
«Не проводилося ефективне розслідування шести випадків передбачуваних насильницьких зникнень кримсько-татарських активістів у 2014 році та одного підтвердженого випадку викрадення, тортур і вбивства. Це відбувалося, незважаючи на численні докази, у тому числі відеозаписи, з яких можна з упевненістю зробити висновок, що як мінімум до деяких з цих злочинів причетні проросійські ополченці з так званих «сил самооборони Криму», - йдеться у звіті.
У документі також зазначається, що після окупації та анексії Криму його фактичне керівництво вживало «жорстких заходів» у відповідь до тих, хто симпатизував Україні. «Найбільше постраждали кримські татари. Їх публічні заходи постійно забороняли; ЗМІ, що працювали кримсько-татарською мовою, були змушені закритися; у лідерів регулярно проходили обшуки у будинках, проти них порушувалися кримінальні справи, їх тримали під вартою за політично мотивованими звинуваченнями», - йдеться у документі.
Правозахисники згадують і репресії щодо Меджлісу кримсько-татарського народу. В документі зазначається: «фактичне керівництво Криму неодноразово попереджало, що Меджліс може бути оголошений екстремістською організацією за російським законодавством».
У звіті також йдеться про порушення норм міжнародного гуманітарного права щодо кримських активістів - противників окупації. «Олега Сєнцова й Олександра Кольченка судили за межами Криму. Процес у їх справах проходив за російським законодавством у військовому суді в Ростові-на-Дону (південь Росії), який засудив їх до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно за звинуваченнями в тероризмі, що неспівставно зі скоєним. Судовий розгляд був несправедливим і базувався на свідченнях, що були надані, як стверджується, під тортурами», - повідомляє Amnesty International.