У МЗС України засудили визнання Росією Меджлісу «екстремістською організацією»
В Міністерстві закордонних справ засудили рішення Мін’юсту Росії про внесення Меджлісу кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких у цій країні зупинена «у зв’язку зі здійсненнями ними екстремістської діяльності».
Про це повідомила на своїй сторінці у Twitter речниця МЗС України Мар’яна Беца, пише «Радіо Свобода».
«Продовження сталінських репресій проти корінного народу Криму. Кричущі порушення прав людини. Рішуче засуджуємо», – написала Беца.
Рішення про визнання Меджлісу «екстремістською організацією російський Мін'юст ухвалив «на підставі рішення прокурора республіки Крим про призупинення діяльності громадського об'єднання». Водночас Меджліс не має такого статусу – це представницький орган кримських татар.
13 квітня призначений Кремлем прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила, що ухвалила рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова до рішення суду.
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з діями російської влади, спрямованими на заборону діяльності Меджлісу. В ООН закликали Російську Федерацію не допустити заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. Євросоюз також висловив стурбованість намірами заборонити діяльність Меджлісу.
15 квітня в Криму пройшло чергове засідання суду за позовом про заборону Меджлісу, наступне засідання вирішили провести 25 квітня.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».