Siemens погрожує Росії судом за поставку своїх турбін у Крим - Reuters
Німецький концерн Siemens повідомив про намір висунути кримінальні обвинувачення проти тих, хто несе відповідальність за відправку турбін до окупованого Росією Криму.
Про це інформує Reuters.
"Siemens отримав інформацію з надійних джерел про те, що щонайменше два з чотирьох комплектів газових турбін, які були поставлені для проекту в Тамані... були перевезені до Криму проти нашої волі", - йдеться у заяві.
"За останні кілька місяців наш клієнт неодноразово підтверджував письмово, що поставок до Криму не станеться. Як наслідок, Siemens ініціює кримінальне переслідування відповідальних осіб", - зазначають у концерні.
Минулого тижня Reuters із посиланням на знайомі з проектом джерела повідомив, що дві з чотирьох турбін виробництва Siemens були привезені до Криму для використання на електростанціях, що будуються.
Представник Siemens повідомив, що під клієнтом мається на увазі російська державна компанія "Технопромекспорт", що купила турбіни у німецького концерну.
"Технопромекспорт" не відповів на запит Reuters. Міненерго Росії, що займається проектами, від коментарів відмовилося.
Пізніше в понеділок міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив журналістам у Стамбулі, що проекти будівництва електростанцій в Криму будуть реалізовані незалежно від ситуації з Siemens. За його словами, перша черга станцій буде пущена в першому кварталі 2018 року. Раніше них планувалося ввести у вересні 2017 року.
Кремль розраховує запустити дві електростанції в Криму спільною потужністю 940 мегават, щоб виконати обіцянку президента РФ забезпечити стабільні постачання електроенергії жителям регіону.
Турбіни Siemens - важлива складова проекту, оскільки частково вже побудовані станції були спроектовані з розрахунком саме на ці турбіни, а російські компанії неспроможні самостійно випустити подібне устаткування.
Раніше в понеділок представник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що на електростанціях, що будуються в Криму, встановлюються турбіни російського виробництва. Коментар Кремля міг бути пов'язаний з тим, що турбіни були вироблені на спільному з концерном "Силові машини" мільярдера Олексія Мордашова заводі Сіменс "Технології Газових Турбін" в Санкт-Петербурзі. Siemens володіє 65-відсотковою часткою в спільному підприємстві, у Силових машин - 35 відсотків.
Мінекономіки Німеччини в понеділок повідомило, що відповідальність за забезпечення дотримання Siemens санкцій Євросоюзу, що розповсюджуються на Крим, лежить на самому концерні.
Питання порушувалося в дипломатичних кругах в Москві, повідомило Reuters джерело в Siemens. Раніше три джерела агентства, близьких до проекту, повідомили, що компанія "Інтеравтоматика", співвласником якої є Siemens, була найнята для допомоги в установленні турбін в Криму.
У понеділок Siemens повідомив, що розширить внутрішнє розслідування на всі пов'язані з ним російські компанії і партнерів, щоб переконатися в тому, що не порушить експортні обмеження поставками устаткування або наданням послуг.
"Це також стосується міноритарної частки Siemens в Інтеравтоматиці", - йдеться в повідомленні. Німецька компанія також повідомила, що "Інтеравтоматика" письмово запевнила Siemens в тому, що всі дії, які стосуються Криму, будуть негайно припинені.
Siemens має намір подати до суду, щоб зупинити подальші поставки до Криму і повернути вже відправлене устаткування в місця початкових поставок.
Глава російського Міненерго Новак не став у понеділок коментувати перспективи позову, сказавши лише, що контракти укладали комерційні компанії і вони (контракти) непублічні, адресувавши питання учасникам процесу.
Джерело в компанії раніше повідомило Reuters, що Siemens вживе заходи юридичного характеру для запобігання встановленню вироблених ним турбін в Криму.
Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям поставляти до Криму технології, пов'язані з електроенергетикою, а також робити будь-які дії для обходу цих правил через те, що півострів був незаконно відібраний у України.
Фото: en.people.cn
Перше фото: Siemens