З керівника ФСБ по Криму спитають за "дива" у справі Балуха

У середу так званий суд в Роздольненському районі окупованого Криму задовольнив клопотання захисту українця Володимира Балуха про допит глави управління ФСБ Росії по Криму Віктора Палагіна з приводу нестиковки в датах.

Про це повідомляє "Крим.Реалії"

"Раніше Палагін запросив у суду дозвіл на обшук в будинку Балуха 8 грудня 2016 року, посилаючись на оперативну інформацію від 9 грудня 2016 року. На засіданні суду 6 грудня захист клопотав про допит Палагіна, щоб з'ясувати, яким чином виникла ця нестиковка в датах", - йдеться у повідомленні.

Крім того, суд за ініціативою захисту допитає оперативних співробітників ФСБ Росії Леонова і Забару, щоб з'ясувати, "чому в обшуку брали участь співробітники поліції і чому кримінальну справу проти Балуха було порушено за два дні до передачі матеріалів слідчому".

Читайте також: Браслет Балуха обмежує навіть пересування будинком - журналістка

Захист також заявив відводи прокуророві Королеву і судді Олені Тедеєвій.

Як заявив адвокат Балуха Дмитро Дінзе, держобвинувач "систематично ігнорує факти порушення чинного законодавства" протягом півроку, а суддя Тедеєва "вже двічі виносила рішення, які в подальшому скасовував Верховний суд Криму".

Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу Росії, це є перешкодою для подальшої участі судді в справі, вважає адвокат, однак Тедеєва відхилила клопотання захисту.

Як повідомлялося, 1 грудня Роздольненський районний "суд" змінив українському активісту Володимиру Балуху запобіжний захід з утримання в СІЗО на домашній арешт строком на два місяці.

ФСБ Росії затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У серпні 2017 року суд виніс вирок Балуху - три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Під час розгляду апеляційної скарги вирок було скасовано, і справу відправили на повторний розгляд.

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який знаходився на подвір'ї його будинку.