Члени екіпажу арештованого судна "Норд" можуть повернутися до Керчі

Члени екіпажу заарештованого в акваторії Азовського моря кримського судна "Норд" швидше за все, повернуться до Керчі.

Про це заявив начальник управління нагляду за кримінальним провадженням Прокуратури АРК Ігор Поночовний, повідомляє Крим.Реалії.

"Україна однозначно вважає членів екіпажу українцями. Паспорти (російські – ред.) їм були видані незаконно, тому що Росія не мала на це права. Як би російська сторона не виправдовувала свої дії, але є міжнародне законодавство, що чітко регулює ці питання протягом понад 50 років. Члени екіпажу є українцями, російські паспорти їм були видані незаконно", – заявив Поночовний.

Він висловив переконання, що "члени екіпажу, швидше за все, потраплять додому, до Керчі".

"Я розумію з людської позиції сім'ї, які, можливо, не розуміються в політиці або процесах, що відбуваються. Єдиний негатив зараз у тому, що членів екіпажу російська сторона використовує для маніпуляцій у ЗМІ, нібито ми позбавили сім'ї годувальників. Із точки зору українського законодавства – ми вчинили правильно", – додав Поночовний.

Як повідомлялося, Державна прикордонна служба України заявила, що затримала 25 березня в Азовському морі судно під прапором Росії, зареєстроване в анексованому Криму, з 10 людьми на борту, у всіх були паспорти громадян Росії, видані в Керчі (місті в анексованому Криму). У ДПСУ зазначили, що судно порушило порядок виїзду з окупованої території України. Його відконвоювали до Бердянська. Пізніше суд арештував судно.

Прокуратура Криму заявила, що порушила кримінальне провадження за фактом виходу рибальського судна "Норд" із закритого Києвом порту анексованого міста Керч.

Прокуратура Автономної Республіки Крим оголосила про підозру Володимирові Горбенку, капітанові кримського судна "Норд", який є громадянином України. Йому інкримінують "порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї". У прокуратурі додали, що за вчинення цього злочину передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

4 квітня в Москві офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що у Міністерстві закордонних справ Росії вручили ноту протесту тимчасовому повіреному в справах України у зв’язку з арештом рибальського судна "Норд" з анексованого Криму. МЗС України цю заяву наразі не коментувало.

Читайте також: Прикордонники розповіли про ситуацію на арештованому судні "НОРД"

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості". Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією Криму, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства.

За період з 1 серпня 2017 року по 31 січня 2018 року в закриті порти Криму зайшло 591 судно-порушник.