Денісову та українських журналістів не пускають в колонію до Сенцова
Уповноважена Верховної Ради України Людмила Денісова повідомила, що вона прибула до колонії «Білий ведмідь» у російському місті Лабитнангі, де утримують політв'язня Сенцова.
Про це вона сказала у коментарі Громадському.
Денісова зазначила, що наразі її не пускають до колонії, вона сказала, що продовжувала стукати у двері, їй повідомили, що «передали інформацію про її прибуття», і сказали чекати.
Омбудсмен розповіла, що повз неї на територію проїхала уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова, проте «навіть не зупинилася, щоб переговорити».
Денісова також наголосила, що біля колонії присутні українські журналісти з УНІАН, телеканалів «1+1», «Україна» та «Прямий». Їх також не пускають.
На запитання, чи є якісь шанси, що українська омбудсмен відвідає все ж таки Сенцова, Денісова відповіла, що «шанси цього наближаються до нуля».
Водночас сама Москалькова опублікувала в Instagram світлину з території колонії.
«Приїхала в ВК «Білий ведмідь» разом з уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком для зустрічі з Олегом Сенцовим», - йдеться в описі до фото.
Відео прибуття Денісової оприлюднив журналіст Роман Цимбалюк.
Як повідомляв Укрінформ, український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв'язнями. Вона так і не змогла відвідати жодного з них.
Російський уповноважений Тетяна Москалькова прибула до Києва 26 червня вранці. Вона зустрілася з моряками судна "Норд", затриманого в акваторії Азовського моря 25 березня під прапором Росії. До засудженого в Україні кримського дезертира Максима Одинцова її не допустили, оскільки вона не мала всіх необхідних документів.
Незаконно засуджений у РФ за сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів в РФ.
У цілому в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, в тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.
Фото: MEDIAZONA