Призер МКФ у Карлових Варах віддала свою нагороду Сенцову і Серебренникову
Призер 53-го МКФ в Карлових Варах російський режисер Єлизавета Стішова свою грошову премію у розмірі 15 тис. євро розділила між українським політв'язнем Олегом Сенцовим і режисером Кирилом Серебренніковим, якого також позбавили свободи в Росії.
Про це повідомляє телеканал "112".
"На церемонії вручення нагород Стішова, вийшовши на сцену, виступила на підтримку російського режисера Кирила Серебреннікова і українця Олега Сенцова, які на даний момент позбавлені волі в Росії. Режисер відзначила, що 15 тис. євро, які вона отримала як приз за перемогу, вона передасть батькам цих двох своїх колег", - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, Стішова перемогла в паралельній секції кінофестивалю "На схід від Заходу" зі своєю картиною "Сулейман-гора", яка була знята в копродукції з Киргизстаном.
Головну нагороду кінофестивалю - "Кришталевий глобус" - отримав румунський режисер Раду Жуде за свою стрічку "Мені все одно, що ми увійдемо в історію як варвари".
У секції документального кіно кращим був визнаний фільм Віталія Манського "Свідки Путіна" (Латвія-Швейцарія-Чехія).
Українська картина "Вулкан" Романа Бондарчука, яка брала участь у конкурсі кіноогляду, залишилася без нагород.
Проект фільму українського режисера Юрія Шилова "Панорама" здобув на цьому кінофестивалі перемогу в пітчингу Docs in Progress("Документальні фільми в процесі").
Як повідомляв Укрінформ, російський режисер Кирило Серебренніков перебуває під домашнім арештом за обвинуваченням у розкраданнях. Винним себе він не визнає. Його затримали на знімання фільму "Літо" про Віктора Цоя і Майка Науменка. У 2018 році цей фільм був показаний у Каннах.
Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. У РФ його звинуватили в підготовці терактів, засудивши до 20 років позбавлення волі.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів Кремля.
У різних країнах світу проходять акції із закликом звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів.
Загалом у Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.