Україна повідомила ООН та ОБСЄ про екологічну ситуацію в окупованому Криму
Окупаційна влада Криму, незважаючи на явні ознаки екологічної катастрофи в Армянську, не поспішає оголосити надзвичайну ситуацію на півострові. З метою документування фактів порушення прав людини інформація про ситуацію передана до міжнародних організацій - ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організації Червоного Хреста.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та м.Севастополя Ісмаіл Халіков.
"Концентрація сірчистого ангідриду в повітрі (на півночі Криму — ред.) перевищила норму. Проте, на скільки ця норма перевищена, жодних даних немає. Окупаційна влада в особі С.Аксьонова (так званий глава Криму - ред.) заявила, що робота завода «Титан» зупинена на два тижні, а також про те, що в школах регіону оголошуються позапланові канікули та дітей відправлять до санаторіїв. Викликає занепокоєння, що до цих пір не оголошено надзвичайний стан, не евакуйовують доросле населення, а окупанти продовжують "заспокоювати" людей", - написав Халіков.
За його словами, в аптеках Армянська і Красноперекопська існує дефіцит медичних препаратів і марлевих пов'язок.
"За інформацією, яка мені надходить від жителів міст Армянськ та Яни Капу (Красноперекопськ), спочатку на дахах будинків, металевих предметах в квартирах утворився маслянистий наліт жовтуватого відтінку, схожий на іржу. Практично відразу в лікарнях в декілька разів підвищилася кількість звернень від громадян. Основні скарги – кашель, запалення слизової рота, носа, горла та очей. Дивує, що діагноз, який всім ставлять – ОРЗ або алергія. В аптеках дефіцит абсорбентів, марлевих пов’язок та антигістамінних препаратів", - зазначив Халіков.
Він підкреслив, що ознаки екологічної катастрофи видно неозброєним оком: металеві речі продовжують покриватися іржею, дерева масово скинули листя (частина виглядає як вигорівші), в повітрі стоїть стійкий запах кислоти, на газонах подекуди лежать мертві птахи.
Цю інформацію передадуть до міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організація Червоного Хреста), з метою документування фактів порушення прав людини. Також звернуться до Прокуратури АРК щодо порушення кримінальної справи по відношенню до осіб, причетних до порушення екологічних прав громадян на тимчасово окупованих територіях України та загрози їхньому життю, заявив представник Уповноваженого, підкресливши, що продовжує моніторити ситуацію на півночі Криму.
Як повідомлялося, у ніч з 23 на 24 серпня на півночі Криму стався викид невідомої речовини. Спочатку повідомляли про викид, який стався на заводі «Титан», що продовжує функціонувати на окупованому півострові. Потім з'явилася інформація, що забруднення міг спричинити «Кримський содовий завод», ще пізніше – підприємство «Бром». 30 серпня місцеві кримські екологи та експерти, які проводили дослідження в цьому регіоні, зробили висновок, що джерелом випаровування міг стати вміст кислотовідстійнику завода "Титан" через аномальну спеку та дефіцит води.