#FreeSentsov: активісти просять Клімкіна посприяти розгляду петиції у США

Політв’язні

Активісти просять міністра закордонних справ Павла Клімкіна посприяти розгляду американським урядом розміщеної на сайті Білого дому петиції на підтримку незаконно ув'язненого у Росії Олега Сенцова та інших бранців Кремля.

Звернення зачитав співзасновник громадської організації "Спільна перемога" Олександр Соколинський під час прес-конференції в Укрінформі у п'ятницю.

"Завдяки злагодженій роботі вищезазначених громадян України та активності українців на території України та за кордоном всього за дві доби вдалось зібрати необхідну кількість підписів під петицією на сайті Білого дому. Громадськість зробила все від неї залежне, тепер час долучатись українським дипломатам та представникам МЗС. Петиція може чекати розгляду до 60 днів. У нас цього часу немає, оскільки Олег Сенцов голодує вже більше ста днів, стан його погіршується щодня, медики визначають його як критичний", - підкреслив він.

Соколинський зауважив, що у зверненні також міститься прохання надати інформацію та роз'яснення щодо того, "як МЗС та інші відповідальні державні установи можуть вплинути на якомога швидший розгляд петиції у Білому домі". 

Саме звернення адресоване главі МЗС Клімкіну та речнику міністерства Мар'яні Беці.

Як повідомляв Укрінформ, 6 вересня петиція на підтримку незаконно ув'язненого в Росії Олега Сенцова та інших бранців Кремля, розміщена на сайті Білого дому, зібрала необхідні 100 тисяч підписів.

Необхідну кількість підписів потрібно було зібрати до 8 вересня, інакше вона була б знята з сайту Білого дому. 

Тепер американська влада зобов’язана відреагувати на заяву.

Український режисер із Криму Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування, вимагаючи звільнення усіх українців - політв'язнів Кремля.

Читайте також: #SaveOlegSentsov: Зюбіна подякувала всім, хто підписав петицію на сайті Білого дому

22 червня мати політв'язня Людмила Сенцова направила на ім'я президента РФ прохання про помилування сина. З Кремля відповіли, що Сенцов повинен сам подати відповідне клопотання.

Проте, як повідомив адвокат українця Дмитро Дінзе, режисер категорично відмовляється писати будь-які прохання.

8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров'я Сенцова катастрофічний.

Загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого у РФ до 12 років колонії ув'язнення за нібито шпигунство.