Через скло і телефоном: Балуху дозволили поговорити із сестрою
У керченській колонії, де зараз змушений перебувати український активіст Володимир Балух, відбулося коротке побачення з його сестрою, яка приїхала з Волгоградської області Росії.
Про це повідомляє "Кримська правозахисна група".
"В українського активіста Володимира Балуха 8 листопада 2018 року в керченській колонії відбулося коротке побачення з рідною сестрою Надією, яка спеціально для цього приїхала з Волгоградської області РФ. Українцю дали можливість поговорити з сестрою через скло по телефону", - йдеться в повідомленні правозахисників.
У "Кримській правозахисній групі" поінформували, що згідно російським законодавством, що діє в Криму, де-факто Володимир Балух має право на короткострокові побачення тривалістю чотири години і довгі тривалістю три доби побачення на території колонії.
Як повідомляв Укрінформ, незаконно ув'язненого в Керченській колонії №2 українського активіста Володимира Балуха перевели з карантину в барак. Раніше адвокат Дмитро Дінзе і архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент не змогли відвідати Балуха через те, що він перебував у Керченській колонії на карантині.
У зв'язку з переведенням в Керченську колонію Балух вирішив тимчасово припинити голодування. За даними Дінзе, у Балуха після більше 200 днів голодування є підозра на виразку або панкреатит.
Балух оголосив безстрокове голодування 19 березня 2018 року. Після місяця повної відмови від прийому їжі архієпископ кримський Климент переконав його вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом), який підтримував «балансування на нульовій позначці».
Так званий Верховний суд Криму пом'якшив термін ув'язнення засудженому Балуху на 1 місяць, засудивши його до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4 тис. грн). Цей вирок він отримав за сукупністю двох кримінальних справ.
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники російської спецслужби стверджували, що нібито знайшли на горищі будинку, де живе активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який знаходився на подвір'ї його будинку.