Заступника голови Меджлісу та інших активістів ФСБ кілька годин утримувала через книгу

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та інших кримських татар після затримання ФСБ на адмінкордоні між Херсонщиною і окупованим Кримом ще кілька годин утримували на "митному контролі".

Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

"Після дозволу перейти адмінкордон усіх піддали огляду співробітники митної служби. В автомобілі було знайдено книгу Наталії Влащенко «Крадіжка, або біле сонце Криму», яку прикордонники вилучили, і ювілейна монета до 100-річчя Курултаю кримських татар... Нарімана Джеляла знову відвели на «бесіду» зі співробітниками ФСБ», - написав Наумлюк.

За його словами, на прикордонний пункт приїхав автомобіль з "людьми у цивільному". Було складено акт вилучення книги і заявлено, що в ній можуть міститися "відомості екстремістського характеру", хоча книга до списку заборонених у Росії не входить.

В цілому, повідомив журналіст, додатковій перевірці з багатогодинними «бесідами» зі співробітниками ФСБ при проходженні пропускного пункту «Чонгар» на адмінкордоні з Кримом були піддані Ленора Дюльбер, Наріман Джелялов, Леммар Юнусов, Мустафа Асаб і інші, що їхали з Києва.

Читайте також: ФСБ відпустила всіх активістів, затриманих сьогодні при в'їзді в Крим

"Першою на додаткову перевірку і «бесіду» російські прикордонники відправили Ленору Дюльбер. Після цього додатковій перевірці були піддані усі інші по черзі», - уточнив журналіст.

За останніми даними журналіста, усіх відпустили.

"Відпустили усіх, кого утримували. У результаті вони провели на прикордонному пункті майже сім годин", - повідомив Наумлюк.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер на адміністративному кордоні з окупованим Кримом співробітниками ФСБ були затримані кримські татари Ленора Дюльбер, Наріман Джелялов, Леммар Юнусов і Мустафа Асаб, які брали участь у конференції делегатів Курултаю кримськотатарського народу, що проходила 12 листопада в Києві.

У конференції взяли участь лише 76 з 250 делегатів національного з'їзду, що пов'язано з побоюваннями переслідування активістів з боку окупаційної влади при перетині адміністративного кордону з АРК.