В Австрії 128 режисерів підписали петицію з вимогою звільнити Сенцова

В Австрії 128 кіно- та телережисерів виступили із закликом до федерального уряду країни, яка зараз головує в ЄС, зробити все можливе задля визволення українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Петицію з відповідною вимогою підписали представники Союзу кінорежисерів Австрії (Verband Filmregie Osterreich) та Австрійської асоціації режисерів (Austrian Directors’ Association), повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Відні.

"Як країна, що головує в Раді ЄС, Австрія також несе особливу відповідальність у справі Сенцова. Ми, кіно- та телережисери Австрії, виступаємо з рішучим закликом до федерального уряду зробити все можливе задля того, щоб забезпечити в короткий термін найкраще медичне лікування Олегу Сенцову, а також мобілізувати усі сили для його визволення з російського ув’язнення", — йдеться у петиції.

У ній висловлюється надзвичайна стурбованість у зв'язку з тим, що Сенцов перебуває в ув’язненні з 2014 року, а після 145-денного голодування його здоров’я дуже постраждало, і життя українця перебуває в небезпеці.

У вівторок, 11 грудня, петицію передадуть до МЗС Австрії, а також надішлють федеральному канцлеру, федеральному президентові, міністрові з питань ЄС, мистецтва, культури та ЗМІ та ін.

Як повідомляв Укрінформ, українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова — до 20.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політичних ув'язнених Кремля і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

За словами його адвоката, через тривале голодування у Сенцова виявлені органічні зміни у серці, печінці й нирках.

25 жовтня Сенцов став лауреатом премії Європарламенту за свободу думки імені Андрія Сахарова 2018 року.

Читайте також: Під Посольством ЄС у Києві провели акцію на підтримку Сенцова

Загалом у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.