Влада Криму через "суд" намагається відібрати храм ПЦУ

Окупаційна влада Криму направили позов до "суду" з вимогою звільнити будівлю в центрі Сімферополя, яку зараз займає Православна церква України (ПЦУ).

Про це заявила "міністр" земельних та майнових відносин Криму Ганна Анюхина, повідомляє ТАСС.

«Дана релігійна організація свої установчі документи у відповідність до законодавства Росії не привела і не є зараз на території Криму платником податків, ніде на обліку органів юстиції не перебуває. У зв'язку з тим, що у цій організації немає підстав перебувати в приміщенні, Мінмайна і вживаються заходи щодо звільнення даного приміщення, і подано відповідний позов до суду », - сказала Анюхіна.

Як повідомляв Укрінформ, російська влада достроково розірвала договір оренди єдиного в анексованому Росією Криму храму Православної церкви України (ПЦУ).

За словами архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія Зорі, Управління Кримської єпархії помісної УПЦ 27 березня отримало лист від окупаційного «Міністерства земельних і майнових відносин» про дострокове розірвання договору оренди на будівлю, де знаходиться єдиний в Сімферополі храм Православної церкви України. Причина - «відсутність оплати оренди» в розмірі 2 (два) рублі. Вимагають компенсувати збитки і сплатити штраф «у бюджет республіки» в 2 тис. рублів, а також звертаються в «суд» з позовом про припинення оренди, але орендна плата давно була внесена, зазначив він.

Читайте також: "Суд" у Сімферополі арештував 11 кримських татар

Як повідомлялося, 3 березня російські силовики затримали архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента (Куща) на автовокзалі в Сімферополі.

У Центральному райвідділі поліції Сімферополя його спочатку звинуватили в крадіжці церковного майна - за анонімною заявою "парафіянина". Потім перевели в Київський райвідділ, де висунули нове звинувачення - в образі честі і гідності поліцейських: свідок, нібито, показав, що архієпископ нібито нецензурно висловлювався під час затримання. Священика протримали в поліції понад 9 годин. Завдяки широкому розголосу і підтримці адвокатів Еміля Курбедінова, Миколи Полозова та інших, архієрея відпустили без складання протоколу.

МЗС України висловило протест проти затримання архієпископа Климента.

Фото: wikipedia.org