П'ята річниця арешту Сенцова: у Києві пройдуть акції на підтримку режисера

У п’ятницю, 10 травня, у Києві пройдуть акції на підтримку незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. У цей день виповнюється 5 років з дня арешту Сенцова в окупованому Криму.

О 13:30 від пам’ятника Ярославу Мудрому на Золотих Воротах, стартує символічна хода до 14 посольств країн-членів Ради Європи, що знаходяться в Києві.

Під час акції-перформансу “Do you remember?” активісти передадуть кожному посольству листа від українських заручників Кремля та нагадають країнам-членам Ради Європи, що будь-який діалог із Путіним треба починати із питання звільнення Олега Сенцова та усіх заручників Кремля, які незаконно утримуються за гратами в Росії та на окупованих українських територіях.

Активісти переконані, що саме це питання має стати основним на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, яке відбудеться 16-17 травня 2019 р. в Гельсінкі.

Також до 5-ї річниці арешту Олега Сенцова запланована акція “Саджайте квіти, а не людей”.

Об 11.00 у Хрещатому парку (по вулиці Михайла Грушевського) письменники, актори, музиканти та правозахисники висадять квіти для заручників Кремля. Акція відбудеться на підтримку започаткованого акторкою Риммою Зюбіною флешмобу під гаслом “Саджайте квіти, а не людей”.

Читайте також: У Москві пройшли одиночні пікети на підтримку Сенцова

Участь в акції, зокрема, візьмуть режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, актриса Римма Зюбіна, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський та інші.

10 травня 5 років тому у Сімферополі арештували кінорежисера і письменника Олега Сенцова. Пізніше за сфабрикованим звинуваченням його засудили до 20 років колонії. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

На даний момент, за даними організаторів глобальної акції #SaveOlegSentsov, щонайменше 98 українських політв’язнів утримуються в Російській Федерації та окупованому Криму, близько 120 військовополонених та цивільних заручників у підвалах окупованого Донбасу та 24 українські військовополонені моряки – у СІЗО “Лефортово.”