Росія у Гаазі намагалася виправдати вторгнення у Крим - Чубаров
Представники РФ на сьогоднішньому засіданні Міжнародного суду ООН намагалися виправдати вторгнення в Крим і відволікти увагу суддів від обвинувачень з боку України.
Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров після сьогоднішніх слухань у справі "Україна проти Росії", повідомляє кореспондент Укрінформу у Гаазі.
“Вони (представники РФ - ред.) шукають такі доводи, щоб виправдати своє вторгнення в Крим - це перше. По-друге, вони шукають свої доводи для того, щоб відволікти увагу суду від тих звинувачень, які є з української сторони”, - наголосив Чубаров.
Він нагадав, що рішення Міжнародного суду ООН, який два роки тому постановив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою, виконане не було.
“Росія нічого не виконала, і більше того, вона намагалася відповісти, що в кримських татар все гаразд у Криму. І сьогодні, через два роки після проміжного рішення, ми чуємо про те, що Росія взагалі намагається довести, що це питання не є юрисдикцією Міжнародного суду ООН. Нахабство просто безмежне”, - обурився Чубаров.
Як повідомляв Укрінформ, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії. Міжнародний суд ООН розглядає позов щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.
Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарських громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.
6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі, а 19 квітня було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.