Сенцов може бути і в Бутирці, і в Лефортово - правозахисниця

Політв’язні

Московські місця тримання під вартою - «Лефортово» і «Бутирка» обидва мають офіційну назву СІЗО-2, що може призвести до плутанини у визначенні нинішнього можливого місцеперебування українського режисера Олега Сенцова.

Про це російська правозахисниця Тетяна Щур розповіла Укрінформу.

«Мене дивує повідомлення про поміщення Сенцова в Бутирку. Можливо, це помилково. Було сказано, що він в СІЗО-2, а це і «Бутирка», і «Лефортово». Така ж плутанина бувала раніше з іншими українськими в'язнями», - сказала Щур.

Вона також пояснила, що «новина про Сенцова захопила зненацька «перевіряльників», (тих, хто за допомогою передач у СІЗО, перевіряють наявність там тих чи інших ув'язнених), швидше за все, які перебувають зараз на суді у Кості Котова». (Котов - російський активіст, якого судять за «неодноразове порушення закону про мітинги»).

Раніше в російських соцмережах з'явилися повідомлення, що Сенцов нібито вивезений з колонії в Лабитнангі.

Інформацію, що Олега Сенцова переправлено з колонії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі в Москву, в СІЗО-2 - "Бутирка", також поширили ТАСС і «Інтерфакс» з посиланням на анонімні джерела. При цьому Сенцов однозначно названий українцем, хоча раніше російська сторона говорила, що насильно виданий йому після окупації Криму російський паспорт нібито є перешкодою для його обміну.

Читайте також: Чийгоз підтвердив, що Сенцов перебуває у СІЗО Москви

Захист українського політв'язня у Росії режисера Олега Сенцова не отримував інформації про його переміщенні з колонії в Лабитнангі в Москву.

Кримського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за обвинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою вину не визнали. Сенцов відбував покарання у місті Лабитнангі, на півночі Росії.

Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях, Сенцов «письмово погодився на прийом їжі». Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування». Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням.

Читайте також: В ОБСЄ теж закликали Росію звільнити Сущенка і Сенцова

25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали більш як 100 тисяч осіб.