"Суд" підтвердив розірвання договору оренди собору ПЦУ в Сімферополі
Рішення окупаційної влади Криму про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі апеляційний "суд" залишив у силі. Засідання "суду" проходило без адвоката, але в присутності співробітника ФСБ.
Про це повідомляє "Крим.Реаліі" з посиланням на архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента.
"Суд вчора (29 серпня) відбувся і залишив рішення в силі. Тобто, рішення арбітражного суду апеляційний суд залишив у силі. Засідання пройшло без адвоката і розгляду додаткових документів, що були подані до суду. Виходячи з того, що відбувалося, можна зрозуміти, що рішення суду було записано заздалегідь. Суд просто формально, в черговий раз, зачитав постанову», - сказав архієпископ Климент.
За його словами, на судовому засіданні був присутній співробітник ФСБ Росії, і це означає, що «рішення було написано не судом».
Як повідомляв Укрінформ, так званий арбітражний суд в окупованому Криму 8 червня частково задовольнив позов "міністерства майнових і земельних відносин" Криму, прийнявши рішення розірвати договір оренди приміщень за адресою Севастопольська, 17 у Сімферополі. До окупації договір оренди даних приміщень було укладено Фондом майна АРК із Кримською єпархією Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).
“Суддя" В.Н. Шкуро зобов'язав церкву "повернути" приміщення діючого кафедрального собору Володимира та Ольги “міністерству майнових і земельних відносин” Криму і стягнути в дохід федерального бюджету РФ 12 тисяч рублів державного мита.
24 липня 2019 року Архієпископ Климент заявив, що собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги Православної церкви України розгромлений, з храму вкрадені всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
Пізніше стало відомо, що землю під кафедральним собором Кримської єпархії ПЦУ окупаційна влада передала Римо-католицькій церкві.