Архієпископ Климент подав касацію на «виселення» ПЦУ з храму в Криму

Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент подав касаційну скаргу до суду в російській Калузі на рішення російського 21-го арбітражного апеляційного суду в Севастополі, який залишив чинним рішення про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі.

Про це 17 вересня Крим.Реаліїрозповів сам архієпископ Климент.

«Це їх судова система: спочатку документи подаються до суду першої інстанції у Сімферополі, а потім вже в Севастополь, в апеляційний суд або в Калугу. Залежить від того, яку заяву подано», - сказав архієпископ Климент.

За його словами, документи були відправлені минулого тижня.

30 серпня архієпископ Климент повідомив, що російський 21-й арбітражний апеляційний суд у Севастополі залишив чинним рішення про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі.

29 серпня повідомлялося, що більш як 50 відсотків парафіян ПЦУ в Криму направили звернення до Комітету з прав людини ООН з приводу «захоплення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі».

Читайте також: Архієпископ Климент просить Зеленського допомогти захистити собор ПЦУ в Сімферополі

Раніше архієпископ Климент сказав, що підконтрольна Кремлю влада Криму наполягає на припиненні будь-яких договорів з Кримською єпархією ПЦУ.

Управління Кримської єпархії Православної церкви України оскаржило рішення російського Арбітражного суду Криму за позовом Мінмайна Криму про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі.

За словами архієпископа Климента, майно собору в Сімферополі після рішення суду про передачу в користування російського Мінмайна Криму, було «розграбоване і поламане». Російська влада публічно не коментує цю ситуацію.

Як повідомлялося, у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння община Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла до Православної церкви України (ПЦУ).

Російське «Міністерство майнових і земельних відносин Криму» в лютому 2019 року вимагало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

В середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані «Мінмайна Криму» і без погодження з Кримською єпархією.